Pływacy Piasta Głogów wrócili do rywalizacji. Zdobyli kilka medali

07:57, 27.04.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:45, 27.04.2021

Po dłuższej przerwie zawodnicy Piasta Głogów wrócili do startów. Na pierwszy ogień zawody w Lubaniu. Pierwszego dnia w pływalni doszło do rywalizacji najmłodszych. Dwa medale, złoty na 50 m grzbietem oraz srebrny na 50 m dowolnym zdobyła Blanka Skiba. Dziewczynka została również drugą zawodniczką zawodów na roczniku 2011.

W starszych rocznikach złote medale zdobyli Kacper Heiduk (200 m grzbietem, 100 m grzbietem i 50 m grzbietem), Michalina Sosińska (200 m klasyczny), Marcel Piotrowski (200 klasycznym), Michał Tywoniuk (50 m grzbietem). Srebrne krążki dla Marcela Piotrowskiego (200 m dowolnym), Piotrka Musielaka (200 m klasycznym), Julii Marcinowskiej (100 m grzbietem), Martyny Zielińskiej (100 m klasycznym). Brązowe medale wywalczyli Maćka Skokowskiego (200 m dowolnym), Martyny Zielińskiej (200 m klasycznym), Jagoda Dubienko (100 m klasycznym), Szymon Białas (50 m grzbietem), Szymon Korolewicz (50 m grzbietem).

- Na koniec imprezy miłą niespodziankę sprawiła sztafeta męska na dystansie cztery razy 50 m w stylu dowolnym płynąca w kategorii open zajmując trzecie miejsce - chwali trener Tomasz Skiba. Przed zawodnikami kilka dni ciężkich treningów i kolejne starty m.in. w zawodach Hutnik.