Wygrana w pierwszym meczu młodzików Chrobrego. Walczą o awans

19:35, 07.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 19:35, 07.05.2021

I się zaczęło - cztery drużyny, sześć meczów, trzy dni sportowych emocji na parkiecie hali im. Ryszarda Matuszaka. Właśnie dziś (7.05.) rozpoczął się turniej 1/16 Pucharu ZPRP młodzików. Gospodarzami - KS SPR Chrobry Głogów, ale w grze jeszcze Gwardia Opole, SPR Pogoń 1945 Zabrze i MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Do dalszej fazy awansują dwie najlepsze drużyny.

W pierwszym meczu MKS Piotrkowianin pokonał Gwardię Opole 27:22 (15:14). Później na boisku pojawił się Chrobry prowadzony przez trenera Krzysztofa Gdakowicza. Młodzi głogowianie od samego początku narzucili swój styl gry. Grali dobrze w obronie, ale byli też skuteczni w ataku. Bramki rzucali hurtowo szybko budując sobie dużą przewagę, która co prawda potem nieco stopniała, to i tak do przerwy miejscowi prowadzili z SPR-em Pogonią Zabrze 19:14. W drugiej połowie było podobnie - nasi utrzymali koncentrację. W 44. minucie powadziliśmy już dziewięcioma bramkami. Wtedy wydawało się, że Chrobry nie może wypuścić wygranej w tym meczu. Potwierdziły to ostatnie minuty walki o każdą piłkę.
Ile radości było w grze Chrobrego, ale też na ławce rezerwowych, która tętniła życiem. Chrobry odniósł nad zabrzanami wysokie zwycięstwo 37:29!

KS SPR CHROBRY - SPR POGOŃ ZABRZE 37:29 (19:14)
Chrobry: Ziemiak, Kolasa 1, Prokop 3, Jewniewicz, Płowiec 4, Gałązkowski 6, Onyszkiewicz 6, Sznajder 4, Kula 9, Kuźniak, Tywoniuk, Paśko 1, Florek, Widomski, Więcek 3.
SPR Pogoń: Wójtowicz, Drogosz 1, Szajc 5, Łakomski 9, Kazimierowicz, Hajdas 1, Pasieka, Warszawski 1, Bańczyk 3, Rychlewski, Bykowski 3, Cieśla, Nowak, Kaczmarczyk, Giebel 5, Nowak.