Wideo

Zamknij

KGHM Linie Kolejowe z nowym centrum sterowania za ponad 270 milionów złotych

13:01, 01.07.2026

W Lubinie uroczyście otwarto Lokalne Centrum Sterowania, uruchomione w ramach projektu Modernizacja Infrastruktury Kolejowej. To jedna z najważniejszych inwestycji w kolejową logistykę przemysłową KGHM. Wydarzeniu towarzyszyła także symboliczna zmiana nazwy spółki z PMT Linie Kolejowe na KGHM Linie Kolejowe.

Dzisiaj (1.07.) w Lubinie oficjalnie otwarto Lokalne Centrum Sterowania, które powstało w ramach projektu Modernizacja Infrastruktury Kolejowej. Inwestycja obejmowała wdrożenie nowoczesnych rozwiązań z zakresu cyfryzacji i automatyzacji systemów sterowania ruchem kolejowym. Jej celem jest usprawnienie, zwiększenie bezpieczeństwa i zapewnienie ciągłości procesów logistycznych prowadzonych na potrzeby Grupy KGHM.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele KGHM, spółek z Grupy Kapitałowej oraz administracji państwowej, w tym Wojciech Balczun, minister aktywów państwowych i Remigiusz Paszkiewicz, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Podczas wydarzenia odsłonięto również nowy szyld spółki, która po zmianie nazwy działa już jako KGHM Linie Kolejowe.

facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz