Zamknij

Zmiana w skierowaniach! Wchodzi w życie już dziś

13:13, 17.03.2023 Źródło: KobieceInspiracje.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Dziś (17 marca) weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących skierowań lekarskich. Co konkretnie ma się zmienić?

Nowelizacja dotyczy skierowań na leczenie i rehabilitację uzdrowiskową.

Nowe przepisy wprowadzają elektroniczne skierowania do sanatorium i na rehabilitację uzdrowiskową. Ma to skrócić czasochłonne ręczne wypisywanie druków przez lekarzy. 

- Rozwiązania umożliwią wystawianie przez lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego skierowań w postaci elektronicznej, bez konieczności czasochłonnej czynności ręcznego wypełniania druku skierowania na ten rodzaj świadczeń oraz wysyłki skierowania do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ, która musi nastąpić, zgodnie z obowiązującymi przepisami - wskazuje resort zdrowia.

Do 30 czerwca 2023 roku lekarz będzie miał możliwość wystawienia skierowania w formie elektronicznej, jak i w dotychczasowy sposób poprzez wypełnienie skierowania ręcznie. 

Po wskazanej dacie, papierowe skierowanie może zostać wystawione jedynie w przypadku, kiedy rehabilitacja czy leczenie uzdrowiskowe ma być realizowane poza granicami kraju lub w przypadku brak dostępu do systemu teleinformatycznego, gdy wystawienie wersji elektronicznej nie będzie możliwe. 

Jak wskazuje ministerstwo ma to zniwelować dodatkowe koszty, które związane są z drukowaniem skierowań i wysyłaniem ich pocztą. 

Ma to też skrócić czas na załatwianie formalności i zapobiegać ewentualnemu zagubieniu dokumentów, które muszą trafić do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. 

(Źródło: KobieceInspiracje.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%