Zamknij

Jadą Mikołaje! Widać ich i słychać z daleka. Mają paczki dla potrzebujących seniorów i dzieci [ZDJĘCIA]

11:40, 05.12.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 11:41, 05.12.2021
Skomentuj

Na głogowskim rynku zrobiło się czerwono. Świętym Mikołajem mógł zostać każdy! Pojawiły się tutaj dzieci, rodzice i dziadkowie. Wszyscy przyjechali na rowerach. Dziś (5.12.) siódma edycja charytatywnej akcji "Mikołaje na Rowerach". Udział w niej bierze kilkadziesiąt osób.

Rozmawialiśmy z Tomaszem Stolarkiem, jednym z organizatorów, który zwracał uwagę na to, że warunki na drogach są trudne, bo spadł śnieg. Oczywiście im to nie przeszkadza w tym, aby jechać z pomocą. - Ruszamy na trasę. Niestety w rowerach nie ma możliwości montowania pługa, ale na pewno damy sobie radę! - zapewniał. Ponownie dotrą do potrzebujących. Przygotowali 50 paczek. - W tym roku do samotnych i starszych osób. Jak zwykle dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej oraz materialnej. A także dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Norwida - przekazywał też, gdzie będzie ich można spotkać. - Objedziemy całe miasto. W tym roku trasa jest wyjątkowa. Liczy aż 20 km. Startujemy w kierunku ul. Kamienna Droga, później pojedziemy na aleję Wolności, przez centrum miasta... aż po Nosocice - mówił nam.

Mogą liczyć również na strażaków ochotników z Jerzmanowej. - Czuwamy nad bezpieczeństwem tej imprezy. Kolejny rok z rzędu. Stanęliśmy na wysokości zadania. Przed wyjazdem przeprowadziliśmy małe szkolenie. Będziemy jechać wolno, bo drogi są śliskie - zwracał uwagę ochotnik Paweł Woźniak. I niech będzie ich widać oraz słychać w całym mieście!
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%