Zamknij

Od lat tworzą rodziny zastępcze. I zachęcają do tego kolejnych mieszkańców powiatu [ZDJĘCIA]

10:16, 22.12.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 10:16, 22.12.2021
Skomentuj

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje akcję promocyjną, a jej celem jest zachęcenie mieszkańców powiatu głogowskiego do rodzicielstwa zastępczego. Dlaczego? Bo wciąż przybywa dzieci potrzebujących pomocy. A rodzin, które mogłyby te dzieci wychować, brakuje. Właśnie o tym mówiła dziś (22.12.) Krystyna Piasecka-Olejniczak, dyrektorka PCPR.

- Zawodowe rodziny zastępcze będą twarzami tej kampanii - podkreślała. - Mamy 155 rodzin zastępczych, w tym 13 tych zawodowych. We wszystkich rodzinach przebywa łącznie 265 dzieci - przytaczała statystyki. Dodawała, że rodziny zastępcze charakteryzują się tym, że pod opieką mają zdecydowanie więcej dzieci niż te zastępcze. - Ponadto są zatrudnione przez PCPR. Na bieżąco takie rodziny szkolimy i robimy wszystko, aby funkcjonowały na najwyższym poziomie - zwracała uwagę.

Udział w konferencji prasowej udział wzięły oczywiście rodziny zastępcze. Była też pani Zofia, która właśnie w taki sposób wychowuje dzieci już od ponad 20 lat. - Do tej pory w naszym domu miejsce znalazło miejsce 25 dzieci. Jest to bardzo wdzięczna rola. Dlatego, że dzieci potrzebują ciepła, miłości i serca. Dziecko, przychodząc do nas czuje się zagubione. Potrzebujemy trochę czasu, aby nam zaufało - miała nadzieję, że dzięki tej akcji rodzin, które stworzą im normalny dom, przybędzie. Jakie są wymagania? Warto zajrzeć na stronę PCPR-u oraz się z nimi skontaktować: TUTAJ.
RED


(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%