Zamknij

Sensacyjne znaleziska na placu budowy Panattoni

10:31, 12.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 10:34, 12.01.2022
Skomentuj

Jeszcze w styczniu zakończy się pierwszy etap badań archeologicznych, jakie prowadzone są na terenie budowy parku logistycznego Panattoni na Biechowie. Panattoni Park to ogromna inwestycja. Na Biechowie, w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej, powstaną dwie hale.

Od kilku tygodni w miejscu, gdzie wybudowana zostanie pierwsza hala, badania prowadzą archeolodzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. - To jest duże i ważne zadanie dla nas. Teren, na którym prowadzone są badania, jest niezwykle interesujący - twierdzi Zenon Hendel, kierownik pracowni archeologicznych badań terenowych w głogowskim muzeum.

- Znaleźliśmy między innymi grób ciałopalny z okresu lateńskiego: urnę, pogięty miecz, nóż, sprzączkę do pasa i dwie ostrogi - mówi Aleksander Dobrowolski, archeolog z głogowskiego muzeum. Podczas badań odkryto również ślady z okresu neolitu, zawiązane z kulturami naddunajskimi.

- Natrafiliśmy także na pozostałości pieców, prawdopodobnie służących do wypalania ceramiki - informuje Aleksander Dobrowolski. Jak podkreślają muzealni archeolodzy, odkrycia dokonane na terenie inwestycji dają szansę na poszerzenie wiedzy na temat ludów okresów minionych.
RED
źródło: DGL News

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%