Zamknij

Polak, Węgier, dwa bratanki. Wicekonsul republiki Węgier Adam Szesztay w Głogowie [ZDJĘCIA]

16:30, 26.02.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 16:30, 26.02.2022
Skomentuj

Dziś (26.02.) Głogów odwiedził wicekonsul republiki Węgier Adam Szesztay wraz z dyrektorem jednego z największych węgierskich biur podróży. Pojawili się w galerii dworcowej, gdzie znajduje się wystawa prezentująca regony winiarskie na Węgrzech. Nie zabrakło miłych słów, gestów przyjaźni i zapewnień o współpracy gospodarczej - oczywiście tej turystycznej. Ale co ciekawe w sklepie Stokrotka znajdziemy też regały z winami pochodzącymi z Węgier.

- Węgry to popularny kierunek wśród głogowian, którzy bardzo lubią tam jeździć - opowiada nam Wojciech Birut z Intertrans Podróże. - Robiliśmy już wycieczki do Budapesztu, gdzie warto podkreślić dbaliśmy o ich charakter kulinarny - to były tradycyjne kolacje. Przed epidemią głogowianie byli zainteresowani wyjazdami na Węgry - dodawał mając nadzieje, że podobnie będzie w tym sezonie.

Adam Szesztay również zabrakł głos. - Zdecydowaliśmy o tym, że będziemy prezentować wystawę mimo tego co się dzieje na Ukrainie, mimo tych trudnych czasów. Myślę, że jest to symbol - na wyzwania historyczne musimy odpowiedzieć budowaniem związków przyjacielski i gospodarczych. Dlatego nie zrezygnowaliśmy z naszego planu - podkreślał.

Wystawę win można oglądać każdego dnia w godzinach otwarcia galerii.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%