Tadeusz Kolańczyk otrzymał zaszczytny medal i tytuł Zasłużony dla Dolnego Śląska na ostatniej sesji sejmiku dolnośląskiego.
Tadeusz Kolańczyk... Na zdjęciu jest m.in. z marszałkiem Dolnego Śląska Cezarym Przybylskim, zaraz po udekorowaniu medalem. Zna go prawie każdy głogowianin, nie tylko taki, który interesuje się poezją. Jest znanym w mieście zegarmistrzem, od lat prowadzi zakład zegarmistrzowski na pl. Tysiąclecia, działa także w Cechu Rzemiosł Różnych. To nie tylko działacz społeczny, ale także artysta, który śpiewa w chórze. Sejmik zauważył go również za jego działalność literacką w Związku Literatów Polskich.
Jest cenionym poetą, autorem trzech książek, wydał trzy tomiki poezji oraz jest aktywnym członkiem dwóch literackich organizacji - zarówno ZLP, jak i Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Uchwała radnych o przyznaniu mu medalu i tytułu została podjęta jakiś czas temu, a niedawno nastąpiła jej realizacja.
RED
Trwa kwalifikacja wojskowa w Głogowie
do zbir Piszesz że ktoś ma innego Boga niż ,,MY". To ja pytam , jacy ,,MY"? Potem piszesz że ,,ja to ja". To napisz że ktoś ma innego Boga niż Ty, a nie ,,MY". Bo Twój Bóg nie musi być czyimś Bogiem, a już na pewno nie moim.
tokmek
23:13, 2026-03-06
Nowy zarząd OSP w Smardzowie wybrany podczas zebrania s
Mnie Smardzów kojarzy się z plotkami p. N…..😳
Anetka K.
20:29, 2026-03-06
Zobaczyć Chagalla w Głogowie. Kolor, ekspresja i odwaga
Totalne dno
lol
19:51, 2026-03-06
Legenda "O rybaku i ostrzegającej nimfie"
Ja bym wolał żeby mi ktoś poczytał o zdradach, nepotyźmie i rodzinnym interesie za pieniążki tak zwanego suwerena.
lokalniak
19:50, 2026-03-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz