Zamknij
REKLAMA

W tej szkole papierowe legitymacje zastąpiła aplikacja i mLegitymacja

10:47, 02.03.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 10:48, 02.03.2022
Skomentuj

- To bardzo fajna rzecz - przekonuje Mariola Pakosz, referent ds. uczniowskich w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. - Uczniowie wszystkie dokumenty mają w jednym miejscu. Najpierw trzeba ściągnąć aplikację mObywatel i wprowadzić tam legitymację szkolną. Jak to wygląda w praktyce? To bardzo proste. Uczeń składa wniosek do mnie o wydanie takiej nowoczesnej legitymacji. Potem przez profil zaufany jest ona rejestrowana. Generujemy kody QR i kod aktywacyjny, który później jest przekazywany ponownie uczniowi. I tyle w tym pracy - wyjaśnia.

Elektroniczna legitymacja się sprawdza. O tej starej papierowej nikt już nie pamięta. - Wydaje mi się, że z aplikacją jest wygodniej. Na przykład wyobraźmy sobie, że jadąc autobusem komunikacji miejskiej okazuje się, że zapomnieliśmy portfela.... a legitymacja upoważnia nas do zniżek za bilety. I co wtedy? Młody człowiek zazwyczaj telefonu nie zapomina, ma go przy sobie. Odpala aplikację i po kłopocie - mówi Michał Machała (17 l.)

Młodzież dodaje, że przecież teraz za pomocą telefonu można zrobić niemal wszystko. - Dokonać nawet płatności - zauważa Jakub Małek (16 l.). Dlatego polecają swoim rówieśnikom, by korzystali z tej elektronicznej legitymacji. Taką legitymację chce we wszystkich szkołach wprowadzić Młodzieżowa Rada Miasta. Więcej o tym przeczytasz: TUTAJ.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%