Zamknij

Poznaliśmy najlepszych sportowców i drużynę roku w powiecie głogowskim [ZDJĘCIA]

18:34, 02.03.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 22:27, 02.03.2022
Skomentuj

Za nami podsumowanie plebiscytu na "Sportowca Roku 2021", który organizował Tygodnik Lokalny - Głos Głogowa oraz portal MyGlogow. Dziś (2.03.) spotkaliśmy się z głogowskimi sportowcami w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głogowie. Były dyplomy, puchary i cenne nagrody - to dzięki naszym sponsorom i partnerom.

Parę słów o plebiscycie: to była druga edycja "Sportowca Roku". Głosowanie odbywało się w czterech kategoriach: Młodzieżowiec Roku, Sportowiec Roku, Trener Roku i Drużyna Roku. Głosowanie było oczywiście poprzedzone zgłaszaniem kandydatur - to wy decydowaliście o tym, kto się znajdzie w tym gronie. Przejdźmy do wyników.

W kategorii Młodzieżowca Roku wygrała Oliwia Kulesza (Downhill/Enduro) przed Mają Mołodecką z Legionu Głogów i Michałem Rokaszewiczem z Piasta Głogów (lekkoatletyka). W kat. Sportowiec Roku najlepszy był Wiesław Kiwacki (wyciskanie sztangi leżąc) przed Konradem Samulem (Boks Głogów) i Martyną Kierczyńską (Legion Głogów).

W kat. Drużyna Roku najlepszy okazał się Checkmat Głogów (sporty walki). Na podium jeszcze SMS Amator Głogów (siatkówka) i Głogowski Klub Judo. W kat. Trener Roku brawa dla Łukasza Michałowskiego (trener personalny) oraz kolejno dla Łukasza Koguta (GKJ) i Macieja Domińczaka (Legion Głogów). Wkrótce rozmowy z finalistami.

- Cieszymy się z tego, że mamy tak zdolnych sportowców w powiecie głogowskim osiągających znaczące wyniki nie tylko w naszym województwie czy kraju, ale też na arenie międzynarodowej - mówił starosta Jarosław Dudkowiak życząc wszystkim tego, by ich wyniki nie były gorsze w tym roku. Dodawał, że wielką dumą dla naszego powiatu byłby medal olimpijski. Kto wie... może kiedyś tak się stanie?

Oczywiście ten plebiscyt nie odbyłby się, gdyby nie wielkie wsparcie naszych sponsorów. Sponsorem głównym była Avolta - firma fotowoltaiczna z Głogowa. Patronem akcji Jarosław Dudkowiak - starosta głogowski. Partnerami: wypożyczalnia Raroxim, SBB Rower Serwis, SWS Invest, PSS Społem, Body Space - salony partnerskie, Bonaluti, Saller, FitArena i OK Park. Dziękujemy!

Mamy jeszcze jedną niespodziankę - wkrótce, spośród głosujących w plebiscycie, rozlosujemy nagrodę specjalną. A będzie to weekendowy pobyt dla dwóch osób od firmy Bonaluti.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%