Zamknij
REKLAMA

5 lat Fundacji Hospicjum Głogowskie. Wspaniali ludzie! [ZDJĘCIA]

18:40, 03.04.2022 strony Aktualizacja: 18:40, 03.04.2022
Skomentuj

21 marca 2017 - właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Fundacja Hospicjum Głogowskie składała się z kilku osób, kilku wolontariuszy, którzy wierzyli, że w szybkim czasie uda im się zbudować hospicjum. Na czele fundacji stanęła Aleksandra Glińska - pamięta początki, gdy wcale nie było tak łatwo zbierać pieniądze.

- Pierwsza zbiórka? Dni Głogowa, kiedy poszliśmy w tłum ludzi w koszulkach fundacji - zakupionych wtedy przez miasto - i... tłum się rozstępował. Głogowianie wtedy jeszcze nie pomagali nam tak chętnie, jak robią to obecnie - mówi, że po 1,5 roku na koncie fundacji było około 60 tys. zł. - Nie ukrywam, że zwątpiliśmy w powodzenie naszego planu - dodaje. Ale ten kolejny rok - 2019 - był przełomowy. - Nie wiem co się stało, trudno to opisać słowami - przyznaje Glińska, bo kwota na koncie szybko rosła. Już nie trzeba było nikomu przedstawiać ich idei. - Ludzie faktycznie zaczęli pomagać na szeroką skalę - cieszy się ze wsparcia.

Wspiera też miasto. - Od samego początku. Wspólnie postanowiliśmy, że samorząd postawi budynek, a fundacja go wyposaży - dodaje Glińska. Na razie uzbierali na ten cel 1,5 mln zł. Licznik jednak się nie zatrzymuje. No i budowa hospicjum trwa - mury już stoją. W czwartek (7.04.) ważna data. To podpisanie aktu erekcyjnego. Zostanie włożony - wraz z innymi dokumentami - do kapsuły czasu, aby właśnie w ten sposób przyszłym pokoleniom opowiedzieć historię hospicjum.

Dlaczego to jest tak ważne? Obecnie w hospicjum domowym przebywa ponad 30 potrzebujących. W tym stacjonarnym miejsc będzie 20. - Ludzie chcą odchodzić z tego świata w spokoju, pod odpowiednią opieką, nie chcą być dla nikogo udręką - mówi prezes fundacji. I wkrótce, bo prawdopodobnie już w przyszłym roku, powstanie takie miejsce, gdzie chorzy będą mogli spędzić ostatnie dni, miesiące, lata swojego życia.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%