W ratuszu świętowano jubileusze 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego czyli złote gody. A świętowali Krystyna i Henryk Baranowscy, Janina i Kazimierz Klecha, Zofia i Antoni Kosmatka, Mieczysława i Tadeusz Bątorek, Wanda i Edward Dyba, Maria i Stanisław Francug, Elżbieta i Władysław Panek, Barbara i Stanisław Komajda, Janina i Szczepan Łapucha, Jadwiga i Jan Wysoccy, Irena i Marian Zdonek.
Krystyna (71) i Henryk (72 l.) Baranowscy opowiedzieli nam swoją historię. Pokazywali fotografię ze ślubu, a było to 1969 roku. - Byliśmy jeszcze piękni i młodzi! - żartowali. Poznali się na zabawie pod Lesznem - jeszcze jako nastolatkowie. - Mąż służył w wojsku, był w mundurze i chyba to mnie ujęło - przypomina sobie pani Krystyna. - I był taki przystojny! - dodawała.
Pani Krystyna chwali się, że mąż był świetnym tancerzem. - Nie odpuścił, po trzech miesiącach były oświadczyny. Pobraliśmy się po pięciu miesiącach znajomości. Jak trafi swój na swego, to trzeba kuć żelazo póki gorące - mówi.
Mają dwie córki - Katarzynę i Anetę oraz jednego wnuka Filipa, który w przyszłości też będzie wojskowym. - Spędziłem w wojsku 27 lat i jestem dumny z wnuka, że poszedł tą drogą - zapewnia pan Henryk. Państwo Baranowscy do Głogowa przeprowadzili się w 1969 roku. Obecnie mieszkają w Serbach, gdzie zamierzają spędzić kolejne wspólne lata małżeństwa.
MK
Pojemniki na odzież w Głogowie mogą być zlikwidowane
Niedosc że dostają za darmo i znaczna czesci odsprzedają po sklepach z odzierza używana to im źle, przecież i tak resztę sprzedają jako czysciwo w paczkach po 10 kg
Ja
13:22, 2025-07-18
[WIDEO] To będą rodzinne wykopki u Michalskich
Brawo za inicjatywe
Brawo
12:00, 2025-07-18
Rozmawiali o współpracy z Uniwersytetem Medycznym
Pogadali pogadali nic nie ustali poza tym że jeszcze pogadają
Tia
11:59, 2025-07-18
Protest rolników spod Głogowa!
Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę. Grębocice najwyraźniej kasę wyłożyły i przejazd kolejowy na drodze gruntowej w stronę Przedmościa jest utrzymany (pomimo tego że są przejazdy na drogach asfaltowych w stronę: Przedmościa, Pęcławia, Retkowa). Wójt Zimny na rolnikach chciał oszczędzić i zostawił tylko przejazd koło nowej remizy, choć do przejazdu przy cmentarzu prowadziła asfaltowa drogą i był to przejazd częściej użytkowany przez rolników (sądząc po stanie drogi gruntowej po jego drugiej stronie). Ponadto włączenie do drogi wojewódzkiej z drogi od cmentarza zapewnia lepszą widoczność. Ale kto by tam pytał rolników o zdanie, w końcu to nie jest gmina wiejska. A nie, zaraz l, chwila - to jest gmina wiejska😅
Chłop
11:32, 2025-07-18
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz