Zamknij
REKLAMA

Będzie dziewczynka czy chłopiec?

10:48, 11.05.2022 strony Aktualizacja: 10:48, 11.05.2022
Skomentuj

Tym razem radny wystąpił do prezydenta Głogowa o usytuowanie rzeźby dziecka głogowskiego w pobliżu Teatru im. Andreasa Gryphiusa. Z okazji przypadającej w tym roku, pod koniec listopada, trzeciej rocznicy jego otwarcia.

- Na Starym Mieście znajdują się już dwie rzeźby dzieci, Pola i Staś, które cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, jak i turystów - jak uzasadnia, pojawianie się kolejnej uatrakcyjni starówkę. Należycie upamiętni też rocznicę otwarcia teatru, a ze względu na trwającą w ubiegłych latach pandemię, dwie pierwsze rocznice nie zostały stosownie uczczone. - Odsłonięcie rzeźby byłoby też okazją na objęcie jej patronatem przez jedno z miejskich przedszkoli publicznych, a w trakcie samej ceremonii, przedszkolaki miałyby okazję na nadanie dziecku imienia - proponuje radny Dariusz Czaja.

Podkreśla jeszcze, że rzeźba dziecka powinna być wykonana na wzór poprzednich, o podobnej stylistyce i rozmiarze. Jego zdaniem w tym konkretnym przypadku powinna mieć atrybuty teatralne. W odpowiedzi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz informuje, że już zostały podjęte kroki w celu uzyskania oferty wykonawcy, skierowano zapytanie ofertowe. - Po uzyskaniu informacji dotyczących kosztów i możliwego terminu realizacji zamówienia, będziemy mogli podjąć kolejne działania - zapowiada prezydent. Jeszcze nie wiadomo, czy najmłodsze dziecko głogowskie na starówce będzie chłopcem czy dziewczynką. - Wolałbym parkę - śmieje się radny Czaja.

Podejrzewa, że raczej będzie to dziewczynka z symbolami teatralnymi, np. z maską. Najstarsza Pola, figurka dziewczynki z gołębiami siedząca na schodach ratusza, ma już 11 lat. Dwa lata po niej, w 2013 r., po drugiej stronie ratusza stanął Staś z procą. Trzecie dziecko...w drodze.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%