Zamknij

Uczniowie Wyżykowskiego wrócili z Irlandii i Szwecji. I to w dobrych humorach [ZDJĘCIA]

15:17, 06.06.2022 strony
Skomentuj

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego wrócili z Irlandii i Szwecji w dobrych humorach - właśnie tam realizowali program Erasmus, który opiewał na łączną kwotę 138 tys. euro. To były dwa wyjazdy, a z oferty skorzystało 48 uczniów.

- Był to projekt unijny - podkreślał Arkadiusz Flaga, nauczyciel tej szkoły. - Nazwaliśmy go - zawody nowoczesnej Europy - dodawał i przedstawiał na czym polegał. Uczniowie realizowali projekt w zawodach elektronik, teleinformatyk i automatyk.

Dyrektor szkoły Piotr Rossa podkreślał, że podczas realizacji tego projektu nie brakowało problemów - tych związanych z epidemią koronawirusa, bo część praktyk trzeba było po prostu skrócić. A uczniów szybciej ściągnąć do Polski. Mimo to powodów do radości było wiele. - Niektórzy z nich zamiast miesiąc byli tam dwa tygodnie. Mam nadzieję, że mimo to nauczyli się wielu rzeczy - zaznaczał.

Oskarowi Kaczorowi się podało. Mówił, że najtrudniej było wstawać rano do... pracy. - Dzień zaczynaliśmy około godz. 5.30. Później było śniadanie, a o godz. 6.30 wsiadaliśmy w pociąg by dojechać na miejsce - opowiadał co się tam działo. Nie żałuje jednak ani dnia spędzonego na zagranicznych praktykach. - Poznaliśmy wielu świetnych ludzi - przyznaje, że dla niego to było coś nowego. Podczas podsumowania projektu nie zabrakło certyfikatów i kwiatów - także dla starosty Jarosława Dudkowiaka.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%