Zamknij

Dwa policyjne psy z przewodniczkami patrolują powiat

12:56, 07.06.2022 strony Aktualizacja: 12:59, 07.06.2022
Skomentuj

W polkowickiej policji oprócz policjantek i policjantów służbę pełni także dwóch czteronożnych funkcjonariuszy. Policyjne psy ze swoimi przewodniczkami można spotkać na patrolach czy zabezpieczeniach imprez. Wczoraj taki patrol był widziani przy ul. Hubala w Polkowicach, gdzie funkcjonariuszki zauważyły i ostatecznie zatrzymały poszukiwanego mężczyznę.

Te psy służą także w całym powiecie polkowickim m.in. w gminach Gaworzyce, Radwanice czy Grębocice.

- Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem i przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej, czy w poszukiwaniu narkotyków. Polkowicka policja ma obecnie do dyspozycji dwa psy. Pierwszy z nich to pies patrolowo-tropiący, a drugi z czworonogów został wyszkolony do wyszukiwania narkotyków - mówi Przemysław Rybikowski z KPP w Polkowicach.

Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Psy przywożone przez hodowców na egzaminy sprawdzające muszą mieć specjalne predyspozycje, odpowiedni poziom agresji, nie mogą bać się hałasu i bez zbędnej zwłoki powinny reagować na wydawane polecenia.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%