GłogoWianki rządziły w Zamku Książąt Głogowskich. To coroczne święto głogowskich kobiet połączone z tradycją Nocy Świętojańskiej. Na koniec puszczały wianki na Odrze.
Około 35 wolontariuszek i wolontariuszy zaangażowało się w organizację tego czwartego już święta pań z Głogowa (26.06.). Na dziedzińcu zamku oraz w fosie swoje dokonania prezentowały panie z naszego miasta, a wspierali je panowie. Były stoiska z rękodziełem, można się nauczyć robić i ozdabiać świece sojowe albo naczynia ceramiczne, są prezentacje artystyczne i koncerty, są prezentacje sportowe, zdrowotne, są także warsztaty rozwojowe, np. o niezależności finansowej albo pokaz jogi i masażu twarzy.
Wszystkim tym zajmują się pomysłowe panie z Głogowa. Do sporej grupy wolontariuszek dołączyły nowe przedsiębiorczynie. - Magda robi słodycze bez dodatku cukru, mamy kawiarenkę rowerową, są dziewczyny, które sprzedają miód, są panie, które malują obrazy czy robią biżuterią. Są stoiska różnych firm, niektóre dziewczyny zajmują się sportem, zdrowiem, odchudzaniem. Cała gama różnych działalności, a do tego wspiera nas pani, która prowadzi akademię wokalną - mówi Joanna Szyniec-Mazur, jedna z organizatorek.
Organizatorem całej tej imprezy jest Miedziowe Stowarzyszenie Przedsiębiorczości, do którego należy spora grupa pań z Głogowa. Projekt nazywa się GłogoWianki. W tym roku zaproszenie dostały także panie, które przyjechały z Ukrainy. - Naszym celem jest promowanie i wspieranie działalności kobiet przedsiębiorczyń. Wspieramy je, organizujemy dla nich szkolenia i warsztaty, pomagamy się rozwijać, a tutaj pokazujemy ich dokonania szerszej publiczności, a przy okazji wspaniale się bawimy - dodawała Joanna Szyniec - Mazur.
RED
Droga z Głogowa na Sławę prawie gotowa
Jeśli ktoś to odbierze tej postaci to będzie wał nad wały .Wystarczy przejechać się po nowej nawierzchni i wszystko jasne . O ile zakład że po zimie bedą już latać dziury
Tis
12:36, 2025-09-17
Licencji nie ma, sezonu też nie będzie
Gdzie jest ten pseudo prezydent i lalkarz do ku.......y nędzy ? pytam gdzie??????????
nieroby z ......e
11:11, 2025-09-17
Jedna z najgorszych dróg w powiecie do remontu
Cenzura odnośnie niemieckich wiatraków 🤣 gmina w upadku i uciszaniu mieszkańców
Mieszkaniec
10:42, 2025-09-17
Licencji nie ma, sezonu też nie będzie
W tym mieście zwija się sport lewica rządzi
Uśmiechnijcie się br
09:23, 2025-09-17
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz