Trwa budowa nowego domu dziecka przy ul. Folwarcznej. Starostwo przekazało już plac budowy firmie Budrem z Łagoszowa Wielkiego. Już widać mury tego budynku.
Opozycja z PiS się obawiała, że inwestycja nie zostanie zrealizowana, a dotację celową z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trzeba będzie oddać. Nie trzeba będzie oddać. Tyle że... trzeba będzie jeszcze dodać, bo to co przyszło od rządu nie wystarczy nawet na połowę inwestycji.
Dotacja na budowę domu dziecka została przyznana jeszcze w marcu zeszłego roku - 1 mln zł. Powiat jednak nie budował i nie budował, zasłaniając się różnymi przyczynami. Starosta tłumaczył, że głównie z powodów formalnych budowa rozpocznie się dopiero w tym roku. Po otrzymaniu dotacji najpierw długo szukano miejsca pod budowę, a także zlecono zaprojektowanie budynku. To trwało - jak widać, miesiącami. Ponad rok... W końcu wiadomo, że nowy budynek zostanie zbudowany na działce powiatu przy ul. Folwarcznej - z tyłu istniejącego od dwóch lat domu dziecka.
Przetarg ogłoszono w lutym br., rozstrzygnięto go pod koniec marca. Faktycznie, tak jak przestrzegała opozycja, wszystko podrożało tak bardzo przez ten rok, że za 1 mln zł nie da się już zbudować domu dziecka. Do przetargu stanęła tylko jedna firma - Budrem z Łagoszowa Wielkiego w gminie Radwanice. Zaproponowała 2 mln 468 tys. zł zł i go wygrała. Powiat musi więc dołożyć prawie 1,5 mln ze swego budżetu. Jak bliźniaki
- Wygospodarowaliśmy te środki z rezerwy inwestycyjnej - informuje Bartosz Ławrowski z zarządu powiatu głogowskiego, który zajmuje się tą inwestycją od strony budowlanej.
RED
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
A Kamilka bardzo dobrze sobie radzi i to niestety martwi opozycję. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. A tak poza tym to droga powiatowa a nie gminna więc Kamilka nie musi się martwić. A co do przedszkola to chyba dobrze, że budowane jest nowe przedszkole i dzieci przeniosą się do pięknej placówki w sąsiedztwie lasu z placówki z widokiem na cmentarz i odgłosami zza okna Dobry Jezu a Nasz Panie...
Obserwator
20:41, 2026-06-28
Rozbite auta, ranni i... brak karetki
... pamiętacie 5 lutego poranek, straż przyjechała a karetka że Wschowy. Wtedy były 3 karetki, ile teraz ma Głogów?
Jerzy Pilecki
20:28, 2026-06-28
To ma być głogowska afera koparkowa
A przypomnę, że ta osoba nim została dyrektorką teatru była tam w kasie kasjerką. I prosze o artykuł, jakim sposobem została dyrektorem, jak się to stało, na jakiej podstawie, że taki szybki awans, ża jakie osiągnięcia? Musiała być bardzo wybitną kasjerką... I czego się spodziwać po takich osobach, to już było , pis bis, jak Misiewicz i Macierewcz. A ten występ wstyd dla miasta naszego, pan Górawski też wstyd się tak zachowywać, po panu się nie spodziewałam.
aneta78
20:24, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
gdyby policzyc ile miasto wydaje na te pseudofundacje to jak nic byloby na kolejne hospicjum nasze glogowskie bez zebrania
nikt
14:27, 2026-06-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz