Zamknij

Wakacje się skończyły! Starosta głogowski rozdaje skutery [ZDJĘCIA]

12:16, 01.09.2022 strony Aktualizacja: 12:16, 01.09.2022
Skomentuj

Starosta powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak ogłosił konkurs na projekt stacji ładowania pojazdów elektrycznych w głogowskich szkołach ponadpodstawowych - i tym samym z przytupem rozpoczął rok szkolny. Jest to konkurs dla wszystkich uczniów. Termin do końca września. W nagrodę czeka elektryczny skuter.

- Wakacje się skończyły! - ogłosiła gospodyni uroczystości, dyrektorka Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych Marta Greber. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół powiatowych (1.09.) było okazją do ogłoszenia właśnie takiego ciekawego konkursu, bo starosta ostatnio sam jeździ elektrycznym skuterem do pracy i stał się propagatorem takiego stylu życia. Teraz chciałby, aby uczniowie przyjeżdżali do szkół elektrycznymi hulajnogami i skuterami. A muszą mieć gdzie się ładować.

- Cały świat zmierza ku elektryczności. Stąd konkurs na zaprojektowanie miejsca do ładowania na terenie naszych szkół. Mam nadzieję, że zasilanie będzie z energii odnawialnej, ale to oczywiście od was zależy. Będzie to trochę trwało, ale zrobimy taki punkt ładowania. Każdy uczeń będzie mógł przyjechać do szkoły elektrykiem. To ważne, bo Głogów przez najbliższe dwa lata będzie bardzo zakorkowany - przypomniał, prezentując wspaniałą nagrodę - biały skuter.

Zapowiadają się trudne dwa lata także w głogowskich szkołach ponadpodstawowych. Będzie w nich bardzo dużo młodzieży. - Stąd prośba o wyrozumiałość - poprosił starosta Dudkowiak. Ogółem w tym roku w szkołach ma się uczyć 5 144 uczniów w 224 oddziałach. Tyle już dawno nie było. W pierwszych klasach jest 1 672 uczniów w 60 klasach. Uczy ich wszystkich ponad 500 nauczycieli. - Są też różne problemy, mam nadzieję, że nauczyciele im podołają z powodu swojej miłości do pracy. Wiemy, że zapowiadane są protesty. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na prace szkół - mówił starosta Jarosław Dudkowiak. Jak poinformował, w ostatnich latach na inwestycje w infrastrukturę szkolną, na sprzęt i materiały poszło 19,5 mln zł.

Zostali także przedstawieni nowi-starzy dyrektorzy, którzy wygrali konkursy na 5-letnią kadencję: Sylwia Chodor w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, Jolanta Zawartka w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Tomasz Kuziak w II LO, Adam Bogusz w Głogowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Paweł Korzeń w Zespole Szkół Politechnicznych. Co ciekawe, Jolanta Zawartka obchodzi 35 - lecie pracy zawodowej i z tego powodu otrzymała nagrodę. Była też nagroda dla nowej wicemistrzyni świata w muay thai Jagoda Stachaczek.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%