Zamknij

Ponownie otwierają ulicę Rynek w Głogowie

12:35, 14.09.2022 strony
Skomentuj

W ostatnich miesiącach, w okresie wakacyjnym, ulica Rynek była zamknięta - na wniosek restauratorów.

Ich zdaniem ruch na tej ulicy jest zbyt duży. - Klienci uciekają, nie chcą siedzieć w ogródkach, bo jest ciągły hałas - opowiadali. Najgorzej jest w piątki, kiedy miasto się korkuje. - A cała starówka też stoi, auto za autem, bo kierowcy znaleźli sobie tędy skrót, aby ominąć rondo Konstytucji 3 Maja - dodawali.

- Realizujemy wniosek głogowskich przedsiębiorców i mieszkańców, którzy prosili o wyłączenie Rynku z ruchu aut. Nie jest możliwe, by na całym Rynku wprowadzić zakaz ruchu, ponieważ wymusiłoby to dalsze ograniczenia w przejazdach i parkowaniu na innych ulicach Starego Miasta. Wsłuchując się w argumenty mieszkańców i przedsiębiorców wprowadzamy okresowy zakaz ruchu od strony północnej, będziemy obserwować sytuację i zobaczymy czy to rozwiązanie odpowiada przedsiębiorcom, ich klientom i mieszkańcom - wyjaśniał przed wprowadzeniem tych zmian na rynku Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

- Od piątku, zgodnie z zapowiedziami, ruch zostanie ponownie wznowiony na tej ulicy - potwierdza Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta Głogowa.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%