Zamknij

Niepełnosprawni z postulatami i transparentami: Mniej słów, więcej czynów [ZDJĘCIA]

12:52, 14.09.2022 strony Aktualizacja: 12:52, 14.09.2022
Skomentuj

Niepełnosprawni głośno mówią o swoich problemach - po raz kolejny przygotowali petycję do władz powiatowych oraz miejskich. Dziś (14.09.) przed ratuszem mieli też ze sobą transparenty. - Mnie słów, więcej czynów - widniało na jednym z nich.

Petycja to dziesięć postulatów. - Chcemy zaakcentować problemy, które wskazują osoby niepełnosprawne - mówiła Krystyna Piasecka-Olejniczak, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. - Część postulatów się powtarza, kolejne są nowe. Proponują utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów na osiedlu Piastów. Także przywrócenie linii komunikacji miejskiej numer pięć łączącej Hutnik z osiedlami Piastów oraz Kopernik. Ponadto utworzenie toalety dostosowanej do osób niepełnosprawnych na Starym Mieście. Dostosowanie alei Wolności do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - wymieniała.

Odpowiedział m.in. prezydent. Mówił o dużych inwestycjach. - W myśl hasła: mniej słów, więcej czynów - skupię się na tych najważniejszych postulatach. Budowa hospicjum? To się dzieje. Ogromna inwestycja, bo za ponad 20 mln zł. Po wielu latach starań stało się to faktem - Rafael Rokaszewicz wspominał również o przebudowie kina Jubilat. - Na miejskie centrum integracji. W tym roku ogłaszamy przetarg na przebudowę tego obiektu na piękne centrum. Myślę, że wszyscy będą nam jego zazdrościć - zapowiadał. I jedni, i drudzy - czyli władze powiatu i miasta deklarowały współpracę z niepełnosprawnymi a także likwidację barier architektonicznych.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%