Zamknij

Głogowianin Bartosz Gerega to nasz mistrz i reprezentant Polski

07:52, 23.09.2022 strony Aktualizacja: 07:52, 23.09.2022
Skomentuj

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie zorganizowano kolejne, bo czwarte z rzędu mistrzostwa miasta w lekkoatletyce im. Andrzeja Krawczyka (22.09.). Udział w rywalizacji wzięli uczniowie głogowskich szkół. W sumie ponad 100 osób. Memoriał cieszył się więc dużą popularnością.

- Andrzej Krawczyk był najbardziej zasłużonym trenerem tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Wychował wielu wspaniałych zawodników i medalistów - przypominał Przemysław Bielawa, trener Piasta Głogów.

Rywalizowali w konkurencjach biegowych w dwóch rocznikach 2008 i 2009 oraz 2010 i młodsi. - Zawody są pod patronatem prezydenta Rafaela Rokaszewicza. To miasto ufundowało nagrody dla zawodników tego memoriału - dodawał.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że rozgrzewkę dla dzieci przeprowadził Bartosz Gerega. To wychowanek Piasta, obecnie także uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, który jest zawodnikiem reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma medale mistrzostw Polski: srebrny medal w hali na 60 metrów przez płotki do lat 18 a także srebrny medal na stadionie na 100 metrów przez płotki do lat 20. I właśnie ten sukces dał mu powołanie do głównej reprezentacji. Pojechał również na mecz międzynarodowy do Słowenii. Przed nim wielka kariera. Zachęca młodszych kolegów, by uprawiali sport. Bo on też zaczynał od wygranej, cztery lata temu, podczas tego memoriału. - Bieg to najprostsza forma ruchu - mówił nasz młody mistrz. Dodaje, że chciałby zrobić krok po kroku - minimum na mistrzostwa Europy. - A potem czas pokaże - mówi skromnie.

Wkrótce w Głogowie sztafetowe biegi przełajowe.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%