Zamknij

Malują miejsca dla niepełnosprawnych, ale... to kosztuje krocie!

16:29, 27.09.2022 strony Aktualizacja: 16:29, 27.09.2022
Skomentuj

Malowanie na niebiesko miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych to gigantyczny wydatek. Tylko za dwie ulice miasto zapłaciło 100 tys. zł. A i tak nie mają gdzie stawać.

Na oznakowanie specjalnych miejsc postojowych zwraca uwagę głogowianin z niepełnosprawnością ruchową. Przypomina, że rozporządzenie zmieniające sposób oznaczania tych miejsc weszło kila lat temu. Dawne "koperty" mają być malowane na kolor niebieski z białym symbolem niepełnosprawności, plus znak pionowy. A u nas nadal wiele miejsc dla inwalidów jest oznakowanych po staremu. - Głogów się z tego nie wywiązuje - ocenia pan Jarosław z os. Kopernik.

Odpowiedź ratusza pewnie go zaskoczy. - Głogów się wywiązuje, ale to wszystko kosztuje. Wymalowanie tylko na ulicy Kosmonautów Polskich i Orbitalnej kosztowało 100 tysięcy złotych - informuje rzeczniczka prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawrońska. Ile kosztuje pomalowanie jednego miejsca dla osoby niepełnosprawnej? Jak wylicza miejsce o wymiarach 3,6 m x 5 m = 18 mkw., a koszt samej farby na pokrycie 1mkw. to 115 zł, do tego 70 zł za robociznę, co daje 2 tys. 140 zł za jedno miejsce. - Odnowiono około 55 miejsc, kolejne malowania będą sukcesywnie prowadzone, ale są uzależnione od posiadanych środków - dodaje rzeczniczka.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%