Zamknij

Posadź swoje drzewko! Kolejki chętnych ustawiają się po sadzonki [ZDJĘCIA]

09:23, 29.09.2022 strony Aktualizacja: 09:23, 29.09.2022
Skomentuj

Nadleśnictwo w Głogowie po raz czwarty bierze udział w akcji - około 1500 sadzonek drzew trafi do mieszkańców powiatu głogowskiego. Zainteresowanie jest ogromne. Od godz. 9 (29.09.) pod nadleśnictwem ustawiają się długie kolejki. - Mamy sosny, świerki i modrzewie - wymienia Justyna Brzechwa z nadleśnictwa. - Cieszy nas to, że jest tylu chętnych, by odebrać drzewka. Możemy się spodziewać takich akcji również z przyszłym roku - zapewnia.

Nie tylko rozdają sadzonki, ale też uczą... jak sadzić. - Ludzie o to dopytują. Na każdej torebce, w którą wsadzamy sadzonkę, mamy też dołączoną grafikę z instrukcją - dodaje.

Jest też chwila na krótką prelekcję o tym, że drzewa są nam niezbędne do życia. Każde drzewo to tlen. - Lasy Państwowe sadzą tysiąc drzew na minutę. To 500 mln drzew rocznie. W granicach naszego nadleśnictwa co roku odnawiamy ponad 200 ha lasów, to jest ponad milion sadzonek - wylicza Brzechwa.

Sadzonki będą wydawane nieodpłatnie (dwie sztuki dla każdej osoby) w dniach akcji - czwartek w godz. 9-15, piątek od godz. 9 do wyczerpania zapasów sadzonek.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%