Zamknij

Woda jest zdrowa! Przedszkolaki już to wiedzą [Zdjęcia]

11:27, 03.10.2022 strony Aktualizacja: 13:06, 03.10.2022
Skomentuj

Skąd czerpiemy wodę? Kto sprawdza jej czystość? Czy można ją pić? Najmłodsi mieszkańcy Głogowa już to wiedzą. Dziś (3.10) w Przedszkolu Ocean Edukacji Rybka odbyły się zajęcia edukacyjne organizowane przez PWiK. Dzieci oprócz wiedzy mogły wziąć udział w eksperymencie, otrzymały tez pamiątkowe odblaski.

-Stawiamy na edukację najmłodszych, czyli przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Chcemy, aby wiedzieli, że woda z kranu jest zdatna do picia - tłumaczy prowadząca zajęcia Magdalena Ruta- Przekazujemy też informację, że woda jest czerpana ze studni głębinowych, a nie z rzeki, bo to są mity, które jeszcze gdzieś tam krążą. Mieliśmy tutaj zajęcia o wodzie, ale realizujemy również zajęcia o kanalizacji, podczas których tłumaczymy, że odpadów i śmieci nie należy wyrzucać do kanalizacji, tam powinien trafić jedynie papier toaletowy. Dzieci dzielą się wiedzą ze swoimi rodzicami, więc jest to wartość dodana - dodaje.

Dzieci w trakcie zajęć oglądały również film z ośmiorniczką dotyczący czerpania i uzdatniania wody. Dowiedziały się m.in. że czystość wody sprawdzają małże oraz że każdy może pić wodę z kranu.

Jednostki edukacyjne, które chciałyby przeprowadzić podobne zajęcia u siebie mogą kontaktować się z PWiK pod numerem telefonu: 515 352 555.

Wiedzę przedszkolaków sprawdzała nasza reporterka, posłuchajcie:

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%