Zamknij
REKLAMA

ZSP nominowany w prestiżowym konkursie! Libner: Ogromne wyróżnienie

10:26, 05.10.2022 strony
Skomentuj

Zespół Szkół Politechnicznych otrzymał nominację w prestiżowym ogólnopolskim konkursie - EDUinspiracje, który odbywa się po hasłem "Bądź inspiracją!".

- Dla nas to ogromne wyróżnienie - nie ukrywa Artur Libner, nauczyciel szkoły. Bo przecież ta głogowska szkoła znalazła się w ścisłym gronie nominowanych - od trzech do pięciu szkół w Polsce. - O nominację mogły ubiegać się setki, może tysiące szkół z całej Polski, które korzystają z unijnych programów - dodaje.

Celem konkursu jest upowszechnianie rezultatów projektów edukacyjnych, promocja dobrych praktyk w tym zakresie oraz pokazanie, jak ważną rolę w życiu odgrywa proces uczenia się oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą. - Konkurs ma formułę Oskarową. Szkoła nie może sama się zgłosić, zgłasza ją inna instytucja, więc ten fakt już zasługuje na uznanie - zaznacza Libner.

ZSP nominację otrzymał w kategorii cyfryzacja. - Nominację otrzymaliśmy za pierwszą edycję projektu SMART HOME realizowanego z uczelnią z Kamieńca Podolskiego z Ukrainy. Projekt się spodobał. Polega na tym, że część zawodowa jest to zaprojektowanie inteligentnego budynku. Natomiast jest też część społeczna i kulturalna - nasi uczniowie zaprosili swoich gości z Ukrainy do swoich domów na obiad. Wspólnie zwiedzaliśmy miasto, ale też spotkaliśmy się m.in. z władzami miasta - wyjaśnia nauczyciel. Właśnie trwa druga edycja tego projektu. Kilkunastu uczniów z Ukrainy przebywa u nas w mieście.

Uroczysta gala 27 października w Warszawie podczas V Kongresu Edukacji. - Kto wygrał? O tym dowiemy się właśnie podczas tej gali. Pierwszą nominację w tym konkursie otrzymaliśmy za projekt realizowany w Hiszpanii w 2019 roku. Tam zdobyliśmy też pierwsze miejsce. To nasz ogromny sukces - ma nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%