Zamknij

Artylerzyści i młodzież chwycili za broń. Zawody strzeleckie [Zdjęcia]

13:10, 27.10.2022 strony Aktualizacja: 09:09, 29.10.2022
Skomentuj

Na terenie jednostki wojskowej w Głogowie odbyły się dziś (27.10) Indywidualne Zawody Strzeleckie. Uczestnicy mogli zmierzyć się w strzelaniu z pistoletu i karabinu.

-To jest już nasza tradycja. W tym roku przypada 22. edycja zawodów. Na początku było strzelanie o puchar prezydenta, a z czasem rozszerzyliśmy działalność i mamy również puchar starosty. Zaprosiliśmy na strzelanie oficerów i podoficerów w stanie spoczynku, ale też młodzież z klasy mundurowej. Może coś od tych starszych podpatrzą i się nauczą - mówi płk w st. spocz. Adam Kęstowicz. Organizatorzy to: Związek Inwalidów Wojennych RP oraz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego. Zawodników witał starosta głogowski. - Życzę doskonałej zabawy i samych 10! - mówił Jarosław Dudkowiak.

Gospodarzami zawodów byli saperzy. - Mamy przyjemność udzielić Wam strzelnicy, życzę sukcesów i spełnienia w konkurencjach. Pogoda piękna, zatem bezpiecznie i z sukcesami -witał zawodników mjr Bartłomiej Pędzik z 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie.

Dla młodzieży z klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego saperzy przygotowali także szkolenie z rzutu granatem, które nadzorował kpr. Paweł Błach.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%