Zamknij

Śpiewem uczcili pamięć o bohaterach

22:28, 19.11.2022 Bartosz Leciej Aktualizacja: 15:29, 17.02.2023
Skomentuj

Dziesiątki serc i głosów rozbrzmiały dla ojczyzny w głogowskim MOK-u. W sobotę (9.11) wystąpił zespół historyczno-patriotyczny FORTECA.

Ze skrzypaczką Michaliną i wokalistką Magdaleną, a także gitarami, na których grali Sebastian "Niki" i oraz Marcin "Siano", z którego inicjatywy 16 lat temu powstał zespół, głogowianie mogli poznać historie żołnierzy wyklętych i bohaterów narodowych. Widowni było dane usłyszeć nie tylko wokal Magdaleny, ale również głosy pozostałych artystów wykonujących utwory solowo bądź w duetach.

Piosenki zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Magdalena zachęcała widownię do włączania się do piosenek, a głogowianie nie byli obojętni. Słyszeliśmy całe refreny głośno śpiewane przez publiczność, prośby o bis pieśni oraz wystukiwany rytm którym z powodu braku perkusisty głogowianie wsparli zespół w niektórych piosenkach To pokazuje, jak ważna dla Głogowa jest pamięć narodowa.

- Staramy się te świadomość narodową przekazywać naszym dzieciom od samego początku - mówili Grzegorz i Izabela Kuszyńscy, którzy należą do Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów organizującego występ. Chłopcom podobał się koncert, a nawet weszli na scenę i osobiście przekazali zespołowi podziękowania.

RED

(Bartosz Leciej)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%