Zamknij

Strażacy otrzymali promesy. Będzie na sprzęt

13:02, 23.11.2022 strony
Skomentuj

7 milionów złotych trafiło do 550 jednostek OSP na Dolnym Śląsku. Uroczystość wręczenia promes dofinansowania zakupu sprzętu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu odbyła się wczoraj (21.11) w Lubinie. Pieniądze trafiły również do powiatu głogowskiego.

-Bycie druhem, druhną OSP to jest misja, to jest powołanie. Każdego dnia musicie być gotowi do akcji, razem z OSP. Są też akcje, które podejmujecie samodzielnie. Zadania, z którymi mamy obecnie do czynienia, to są zadania, z którymi nigdy wcześniej się nie spotykaliśmy, jak sytuacja covidowa i wojna na Ukrainie. Wiele z Ochotniczych Straży Pożarnych z Dolnego Śląska od razu pospieszyło z pomocą walczącym kolegom z Ukrainy. Przekazaliście sprzęt, bo wiedzieliście, że im w tym momencie jest to bardzo potrzebne - podkreśliła Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Celem ogólnopolskiego programu "Mały Strażak" jest udzielenie pomocy finansowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Na terenie woj. dolnośląskiego funkcjonują łącznie 682 OSP. Dzięki wsparciu strażacy będą mogli nabyć niezbędny sprzęt, m.in. ubrania bojowe i hełmy, motopompy oraz umundurowanie. PSP na terenie Dolnego Śląska rocznie notuje łącznie między 46 a 49 tysięcy interwencji. Strażacy ochotnicy uczestniczą w przeszło 60 proc. tych wyjazdów, a 20 proc. z tej liczby obsługują sami.

RED

Źródło/foto: Sejm.gov.pl

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%