Zamknij

Mikołaj odwiedził małych pacjentów [Zdjęcia]

18:10, 06.12.2022 strony
Skomentuj

Mikołaj odwiedził małych pacjentów. Miał pomocników z Młodzieżowej rady i PWSZ-u Dzieci z Głogowskiego Szpitala Powiatowego na własne oczy zobaczyły dziś (06.12) św. Mikołaja, który z workiem najróżniejszych prezentów przeszedł po korytarzach szpitalnych, zaglądał do sal wszystkich grzecznych dzieci i nagradzał je za wytrwałość i wzorowe zachowanie.

Akcja odbyła się w porozumieniu Młodzieżowej Rady powiatu i studentów kierunku pielęgniarstwa z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy jak co roku, w ten sposób odbywali praktyki zawodowe. - Dla niektórych studentów to pierwszy kontakt z małymi pacjentami - mówiła Weronika Lisiewicz, starosta grupy studentów pielęgniarstwa z PWSZ-u - Chodzimy tutaj od godziny 9.30 do 12.00 i upewniamy, że na twarzy każdego dziecka zawita uśmiech. Takie drobne podarki, jak puzzle, balony, piłki i pluszowe misie, albo książki i zestawy przyborów do malowania, mogą całkowicie odmienić humor dziecka - mówiła.

Sam Mikołaj swoją obecnością już zachwycał niektórych najmłodszych. Gdy tylko Mikołaj z pomocnikami wszedł na korytarz dziecięcej pediatrii, powitał ich już pierwszy mały pacjent. - Wiem, że byłeś grzeczny, ale czy napisałeś już list? - upewniał się Mikołaj. Wielu napisało lub narysowało list dla Mikołaja wraz z rodzicami, ale niektórzy jeszcze nie zdążyli. Nie szkodzi, bo dzięki nowym przyborom plastycznym od Mikołaja mogą to nadrobić. I dobrze, bo Mikołaj i jego pomocnicy z Młodzieżowej Rady i PWSZ-u obiecali wszystkie przeczytać.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%