Zamknij

Kropla krwi na wagę złota! Pomóż już dziś!

10:40, 08.12.2022 Redakcja Aktualizacja: 12:10, 08.12.2022
Skomentuj

Stany krwi grup ujemnych O (-), A (-), B (-) oraz grupy O(+) w Regionalnym  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu są na bardzo niskim poziomie, dlatego Centrum apeluje o krew. W szpitalach przebywa wielu pacjentów (w tym oczekujących na przeszczep), którzy potrzebują krwi grup ujemnych.

- Nadzieja jest jednak w mieszkańcach Dolnego Śląska. To właśnie Państwo mogą uratować niejedno życie - informuje Monika Kopeć z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu - Każda kropla krwi jest w tej chwili na wagę złota. Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami - dodaje.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich  potencjalnych dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum w Głogowie. Oddać krew mogliśmy także wczoraj (07.12) w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.

Wymagany profil Krwiodawcy:

? wiek: 18-65 lat

? ważny dokument tożsamości ze zdjęciem

? waga: minimum 50 kg

? bardzo dobry stan zdrowia

? wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

Więcej informacji na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/

Opr. RED
Źródło: Regionalne  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%