Zamknij

Będą zbierać nakrętki. Mała Liwka potrzebuje każdej pomocy

16:28, 21.12.2022 Redakcja Aktualizacja: 16:28, 21.12.2022
Skomentuj

Liwia wymaga pilnej pomocy. Dziewczynka była dwukrotnie owinięta pępowiną wokół rączki, a wody płodowe były już zielone. W badaniu fizykalnym lekarze stwierdzili u niej liczne przebarwienia skóry. Jedyna nadzieja na normalne życie dla dziewczynki to drogie leczenie w klinice w Izraelu.

Mama Liwii, pani Daria, prosi o pomoc dla swojej córeczki - Nie posiadam prawa jazdy i nie jestem w stanie poradzić sobie z olbrzymimi kosztami wizyt lekarskich i dojazdów do szpitali - przyznaje. Już teraz ograniczenia finansowe stają na przeszkodzie zdrowiu i szczęściu małej Liwii. Pani Daria na badania musi jeździć m.in. do Katowic, Bydgoszczy, Poznania i Warszawy, nie wspominając już o planowanym locie do Izraela.

Chęć zbiórki nakrętek wyraziły już dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie i Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego. Zbiórki najpewniej zorganizowane zostaną z początkiem 2023 roku, ale z pomocą dla Liwki nie ma co zwlekać! Dlatego już teraz możemy ją wesprzeć na stronie Fundacji Serca dla Maluszka, której Liwia jest podopieczną. Wpłacić na rzecz Liwii możemy TUTAJ. Na Facebooku ma miejsce też licytacja charytatywna, na którą można oddać przedmioty do licytowania lub znaleźć coś wartego nabycia.

Obecnie Liwia jest pod stałą opieką neurologa, neurochirurga, kardiologa, okulisty, dermatologa, onkologa, genetyka, pediatry i onkologa. Niestety, znamiona skórne wyglądają na niepokojące, a guz w mózgu się powiększa. W znamionach wykryto liczne guzki włókniste, a jedno obejmuje prawie całą rączkę.

- Niestety nie był to koniec złych informacji o stanie zdrowia mojej kochanej córeczki. W USG przezciemiączkowym, uwidoczniono obecność hyperechogennego, dobrze odgraniczonego guzka w trzonie bocznej lewej komory - Mówi pani Daria, mama Liwii - Wszystko to dało podstawy do postawienia diagnozy melanozy nerwowo-skórnej, bardzo trudnej w leczeniu choroby z grupy fakomatoz. U dzieci tych często występują ciężkie zaburzenia neurologiczne i guzy nowotworowe.

Opr. RED

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%