Zamknij

Naprawiają parkomaty. Ktoś je znowu wysadził... petardami!

12:22, 03.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 12:34, 03.01.2023
Skomentuj

Od godziny 10 dzisiaj (3.01) pracownicy Głogowskich Obiektów Usługowych naprawiają parkomaty przy al. Wolności w Głogowie i załamują ręce. Ten bezmyślny akt wandalizmu trwa od lat. Komputery trzech parkomatów w strefie płatnego parkowania eksplodowały przez wrzucone do nich petardy!

- Nie wiemy, kto to robi, ale zniszczył parkomaty nie pierwszy raz - mówią pracownicy serwisujący trzy urządzenia przy al. Wolności. Zaczęli od środkowego, przy piekarni. - Po to, żeby ludzie z każdej strony mieli blisko, kiedy już naprawimy ten jeden parkomat. Mechanizmy zostały zniszczone, ponieważ wandal wrzucił petardę do kieszonki na wydawanie biletu. Eksplozja całkowicie rozerwała plastikową przegródkę, ale to nie jest najgorsze, bo ciśnienie z eksplozji zniszczyło wiele podzespołów w komputerze - wyjaśniają pracownicy GOU.

Trudno oszacować, ile będzie kosztować naprawa, ale na pewno nie mało. Strefa Płatnego Parkowania przy Głogowskich Obiektach Usługowych nie jest w stanie na tę chwilę podać nawet przybliżonych kosztów naprawy. Wiadomo jedynie tyle, że koszt zakupu takiego parkomatu to około 67 tys. złotych. Serwisant wyjaśnia, że parkomaty to model firmy z Niemiec, do tego starszy, więc części mogą okazać się trudne do zdobycia albo nawet niedostępne.

- To samo stało się w zeszłym roku. Oby w końcu policja złapała tego sprawcę - mówią serwisanci. Czas pokaże, jak będzie. Na teraz koszty pokryjemy my wszyscy - mieszkańcy miasta.

RED

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%