Zamknij

W turnieju siatkówki grali nauczyciele, policjanci, urzędnicy i saperzy. Cel był szczytny

17:18, 05.01.2023 Redakcja
Skomentuj

W Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się Pierwszy Noworoczny Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Zorganizowany został przez Szkolne Koło Wolontariatu. W turnieju zmierzyły się ze sobą drużyna z urzędu miejskiego w Głogowie, nauczyciele z SP 12 oraz policja. Honorowym turniej objął prezydent Rafael Rokaszewicz.

Najważniejsza w tym jednak nie był sam turniej, a akcja charytatywna. Wolontariuszki razem z fundacją "Dobra farma" zbierały pieniądze na budowę szkoły a Afryce. - Wolontariuszkami jesteśmy już od siódmej klasy. Teraz naszym celem jest szkoła w Afryce, ponieważ w Sukulu takiej placówki nie ma. Tam dzieci też chcą się rozwijać - opowiadają wolontariuszki Laura Łukasik, Maja Szydłowska, Julita Zuchowicz, Oliwia Baziuk, Hanna Szymańska - Dzięki takim akcjom wśród uczniów rodzi się chęć pomagania również poza granicami naszego państwa - wyjaśniają.

- Z inicjatywą wyszły opiekunki naszego szkolnego koła wolontariatu, które zbierają fundusze na pomoc szkole w afrykańskiej wiosce Sukulu - wyjaśnia dyrektor szkoły Paweł Januz - Zaprosiliśmy działające na terenie miasta instytucje i przedstawicieli urzędu miasta w Głogowie. Są też przedstawiciele KGHM, wojska i oczywiście nasza drużyna nauczycieli. Niestety strażacy ze względu na charakter pracy musieli się wycofać, ale cała reszta bawi się dobrze.

Po przeciwnej stronie siatki grali urzędnicy z urzędu miejskiego w Głogowie. - Nie jesteśmy jakoś szczególnie dobrzy w siatkówkę, ale lubimy ją i cieszymy się, że możemy dać dzieciom przykład, że warto się ruszać. Dajemy z siebie wszystko - mówi Kamil Kempa przedstawiciel drużyny urzędników.

Zwycięska drużyna nagrodzona jest Pucharem Prezydenta Miasta Głogowa. Puchar jest przechodni. Mamy nadzieję organizować tę imprezę co roku. Puchar będzie trafiać do rąk zwycięzców, w zależności od tego kto wygra.

- Obecnie jesteśmy na bardzo honorowym, ostatnim miejscu, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Dajemy z siebie wszystko, bo mamy wspaniałych kibiców, czyli naszych uczniów. Oni dopingują nas całym sercem - podkreśla dyrektor.

RED

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%