Zamknij

Mieszkańcy mówią, że to bagienka. Stan oczek wodnych w parku nie podoba się głogowianom

12:21, 11.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 12:21, 11.01.2023
Skomentuj

Park Nad Strumykiem jest jednym z ulubionych miejsc w Głogowie dla dzieci, właścicieli psów i miłośników przyrody. Jest tam plac zabaw, staw, a nad nim mostek, strumyki, siłownia na świeżym powietrzu i tężnia solankowa. Niestety jeden element psuje piękny krajobraz miejskiego park.

Mieszkańcom miasta nie podobają się "bagienka", czyli oczka wodne. - Dwa brudne, zaniedbane i niezagospodarowane oczka wodne, dla których lepszą nazwą byłoby po prostu bagno. A chodzę tutaj na spacery codziennie - mówi niezadowolony głogowianin.

W międzyczasie widać było, że na terenie parku chodnik sprzątają pracownicy miejscy - Nie jesteśmy odpowiedzialne za oczka, my tylko dbamy o zieleń - mówi kierująca pracami porządkowymi. Faktycznie przy drodze widać uprzątnięte liście, a droga na pobliski przystanek jest zadbana - Regularnie sprzątamy chodnik i tereny zielone, czyli trawę. Niestety nie jestem w stanie przekierować do osób odpowiedzialnych za zbiorniki wodne na terenie parku. Z tym pytaniem należy się zwrócić do ratusza - dodaje.

- Urząd jest w trakcie wyłaniania firmy, która zajmie się konserwacją strumyka wraz z obsługą oczek betonowych - informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prasowy prezydenta. Wkrótce głogowianie doczekają się uprzątniętego parku. - Czekamy! - mówi głogowianka, która na spacery do parku chodzi ze swoją małą córką.

RED

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%