Zamknij

Dodatek węglowy. Kto pierwszy, ten lepszy

11:53, 15.01.2023 strony Aktualizacja: 11:53, 15.01.2023
Skomentuj

Ponad 10 proc. osób wnioskujących o dodatek węglowy w Głogowie dostało decyzję odmowną. Powody wszędzie są te same.

Wnioski składane przez głogowian przyjmował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wpłynęło tam 810 wniosków o wypłatę dodatku węglowego, z tego 87 zakończyło się odmową. Jak podaje ośrodek, powodem decyzji odmownych najczęściej był brak prawidłowych deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

W przypadku, gdy pod jednym adresem miejsca zamieszkania znajdowało się więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek węglowy przysługiwał dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem. W związku z tym, gdy wniosek o wypłatę dodatku węglowego złożono dla więcej niż jednego gospodarstwa domowego mających ten sam adres miejsca zamieszkania, dodatek ten był wypłacany wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy.

Pozostałe wnioski pozostawiało się bez rozpoznania. MOPS w Głogowie przypomina też, że po nowelizacji (3.11.) mieszkańcy mogli ponownie ubiegać się o dodatek węglowy.

Więcej wniosków o dodatki węglowe przyjęły oczywiście gminy wiejskie. Do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grębocicach wpłynęło 1015 wniosków. Jak podaje kierownik ośrodka Michał Pikor, dla 115 wydano decyzje odmowne. 76 wniosków pozostało bez rozpoznania, wydano 20 decyzji o zakończeniu postępowania po rezygnacji ubiegających się osób.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%