Zamknij

Filantropi Roku 2023 nagrodzeni przez Fundację Hospicjum Głogowskie

09:37, 28.01.2023 Dorota Nyk
Skomentuj

Gala Fundacji Hospicjum Głogowskie to już tradycja. Trzecia taka uroczystość odbyła się w piątek (27.01.) w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.

Hospicjum rośnie jak na drożdżach dzięki dotacji z rządowego programu zdobytej przez gminę miejską Głogów, ale także dzięki pomocy życzliwych ludzi. Sporo jest takich, którzy wspierają powstanie hospicjum w naszym mieście. Na III Gali tym, którzy najbardziej przysłużyli się tej idei, Fundacja Hospicjum Głogowskie wręczyła tytuły Filantrop Roku.

Nagrodzeni tym tytułem zostali: Magdalena Witkowska z Zespołu Pałacowo - Parkowego w Głogowie, Ewa Hermaszewska - Ceramika Heeva, Piotr Pietruszko - Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego w Głogowie, Daniel Tylko i Mariusz Mrugalski - Top Poligrafia, Magdalena Zgondek - Społem PSS w Głogowie, Anna Kania - Hańska - Qubus Hotel Głogów, Aleksandra Kościańska i Magdalena Kościańska - Mogador.

Drużyna Żonkila osiąga miesięczne wpływy wysokości 5 tys. zł z akcji charytatywnych. Łącznie zebrała już 125 tys. zł. Natomiast wpływy z podatku 1 proc. za 2019 i 2021 r. wyniosły 738 tys. zł. Pieniądze zebrane przez fundację zostaną przeznaczone na wyposażenie powstającego hospicjum. W trakcie piątkowej gali odbyła się licytacja obrazów i innych przedmiotów.

Budynek hospicjum praktycznie już stoi. Będzie energooszczędny, wyposażony w pompy ciepła, a na dachu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Instalacja w hospicjum będzie z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła. Cały teren zostanie zagospodarowany w zieleń i elementy małej architektury, będzie patio, tarasy i nowe drogi dojazdowe. Zakończenie prac zaplanowane jest jesienią! RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%