Zamknij

Cały Głogów gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [Zdjęcia] [Film]

18:29, 29.01.2023 strony Aktualizacja: 18:35, 29.01.2023
Skomentuj

Głogowskie ulice zapełniły się wolontariuszami, a w Miejskim Ośrodku Kultury przygotowano występy muzyczne i licytację. Dziś (29.01) po raz 31. gra WOŚP. - Wracamy po dwóch latach do normalnego grania. Brakowało już mi tego pozytywnego zamieszania - mówi Agnieszka Lewandowska - Czuję, że to wraca z energią uderzeniową. Jest gwarnie, wesoło, jest dużo ludzi. Na miasto wyszło 150 wolontariuszy.

Wśród kwestujących spotkaliśmy panią Marię z wnuczką. - To już jest nasza trzecia akcja. Ja namówiłam na pierwszą, a teraz wnuczka namawia babcię - śmieje się pani Maria - W tym roku zauważyliśmy, że ludzie chętniej wrzucają banknoty niż monety, więc myślę, że uda nam się dużo nazbierać - dodaje. - Jest super! - mówi młoda wolontariuszka, Natasza.

W Miejskim Ośrodku Kultury odbywał się m.in. kiermasz. - Mamy całkiem spore zainteresowanie i to jeszcze przed występami. Później pewnie będzie jeszcze większe - powiedziała nam Magda, wolontariuszka, która obsługiwała stoisko.

Na wracających z kwestowania czekał pyszny poczęstunek. - Jak co roku przygotowaliśmy dla wolontariuszy spaghetti. Jak wrócą zziębnięci i głodni, to będą mogli spróbować specjału, który przygotowali dla nich przyjaciele z Ukrainy - mówi pastor kościoła baptystów, Zbigniew Wierzchowski.

O 13:00 odbyła się Wielka Parada Samochodów i Innych Pojazdów (więcej- tutaj!).

O 15:00 odbyła się licytacja 73 różnych przedmiotów podarowanych na aukcje. Od 16:00 trwają występy artystyczne.
Światełko do nieba o 20:00.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%