Zamknij
REKLAMA

[FILM] Hartują się w śniegu! Sekcja Pływacka MKS "Piast" Głogów ćwiczy na mrozie

11:41, 31.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 13:39, 31.01.2023
Skomentuj

W zdrowym ciele zdrowy duch! Tego zdania są należący do Sekcji Pływackiej MKS "Piast" Głogów uczniowie. W poniedziałek (30.01.) grupa 20 dzieci ruszyła na śnieg w samych strojach kąpielowych. Okazuje się, że to świetna zabawa, a przy okazji ma dobry wpływ na organizm.

Organizatorem śnieżnego hartowania jest trener i nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Skiba - To nasze przygotowanie sportowe. Uczniowie najpierw wchodzą do sauny, gdzie wygrzewają się ok. 7 minut, a potem na krótko, bo około 2 minuty wystawiają się na działanie bardzo niskiej temperatury. Ten proces powtarzamy ze trzy razy - wyjaśnia wuefista - Nie mamy niestety takich zimowych warunków, żeby pływać w śniegu, ale korzystamy z tego, co mamy - śmieje się - wczoraj na przykład udało nam się skorzystać ze śniegu, który zniknął już po dwóch godzinach.

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w takich zajęciach i sami z niecierpliwością wyczekują śniegu. Nikt nie skarży się na mróz, bo po zimowej próbie czują się rześcy i gotowi do wysiłku zarówno fizycznego, jak i umysłowego - Taka różnica temperatur stymuluje przepływ krwi, a to bardzo poprawia ogólne samopoczucie - tłumaczy Tomasz Skiba.

- Ten pomysł na aktywność pochodzi jeszcze z czasów moich studiów. To wtedy dowiedzieliśmy się o korzyściach płynących z wystawiania organizmu na niską temperaturę - Oczywiście wszystko w warunkach kontrolowanych. Chodzi o to, żeby pobudzić organizm, ale się nie przeziębić - Chcemy tym przełamać monotonię - stwierdza nauczyciel. Pomysł jest przedni i jak wiać na filmie, dzieci za nim przepadają. Czy takie zajęcia się jeszcze powtórzą? - Oczywiście! Tak długo, jak opiekun i grupa będą mieć siły, by wyjść z na dwór, postaramy się złapać każdą okazję na śnieżne hartowanie!

RED

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%