Zamknij

Zaśpiewali seniorom największe przeboje z ich młodości

19:25, 03.02.2023 strony Aktualizacja: 19:35, 03.02.2023
Skomentuj

Presley po polsku, utwory z repertuaru Czesława Niemena, Marka Grechuty czy Andrzeja Zauchy to tylko niektóre z evergreenów przeplatanych elementami teatralnymi, które młodzież przygotowała dla seniorów w ramach koncertu "Wiecznie młode melodie", będącego częścią projektu "Więzi pokoleń" biorącego udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Uczestniczki projektu Julia Kołodziej i Matylda Wasiluk ze szkoły Aslan podkreślają, że dzięki temu projektowi dwa pokolenia głogowian mogą się połączyć i zintegrować. Jak mówią, cotygodniowe spotkania z seniorami Domu Dziennego Pobytu "Cicha Przystań" rozpoczęły się w grudniu i zdążyły już zaowocować międzypokoleniowymi przyjaźniami.

Zwolnieni z Teorii to pierwsza ogólnopolska olimpiada dla uczniów, sprawdzająca nie wiedzę książkową, ale praktyczne umiejętności organizacyjne i kreatywność młodzieży. By wziąć w niej udział, trzeba przygotować i zrealizować projekt społeczny będący odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Młodzież z Aslana uznała, że jest to aktywizacja osób starszych.

Koncert odbył się teatrze im. Andreasa Gryphiusa. Wstęp był wolny, więc mógł przyjść i posłuchać każdy, szczególnie jeśli czuje się już seniorem.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%