Zamknij

Zawodowe drogowskazy rozstrzygnięte. W tym roku pierwsza nagroda powędrowała do Jerzmanowej

15:21, 07.02.2023 strony Aktualizacja: 15:21, 07.02.2023
Skomentuj

W Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie zakończyła się właśnie szósta edycja konkursu "Zawodowe drogowskazy". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Ma motywować i inspirować młodzież do przemyślanych decyzji związanych z wyborem zawodu. W trakcie wydarzenia promowane są także zawody przyszłości, nowoczesne technologie i stanowiska, na które zgłaszają zapotrzebowanie pracodawcy lokalnego rynku pracy.

Pomysłodawczynią jest polonistka, która przekwalifikowała się na doradcę zawodowego, coachem kariery i trenera umiejętności społecznych. - Postanowiłam to wszystko połączyć właśnie w takim przedsięwzięciu i od siedmiu lat, z roczną przerwą lockdownową propaguję ten konkurs w środowisku lokalnym. Uważam, że w Głogowie w szkołach średnich mamy bardzo szeroki przekrój kierunków dostosowanych do potrzeb lokalnego rynku pracy. Szkoły oferują też kierunki związane z nowymi technologiami i z zawodami na, które wciąż jest zapotrzebowanie, a to właśnie nam chodzi. Żeby absolwent znalazł zatrudnienie - podkreśla Joanna Gajdzińska.

Konkurs odbywa się pod honorowymi patronatami starosty głogowskiego i prezydenta miasta. W tym roku do udziału zgłosiły się cztery szkoły podstawowe - Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 3 i Aslan z Głogowa oraz Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej. Do udziału w konkursie zakwalifikowało się 13 uczniów, z których każdy przygotował prezentację multimedialną dotyczącą kształcenia w wybranym przez siebie zawodzie.

W SP 3 prezentacje przygotowywali wszyscy uczniowie klas ósmych, ponad 100 osób. Do konkursu zakwalifikowało się pięć, w tym Malwina, której podoba się zawód ratownika medycznego, ale czy będzie się w tym kierunku kształciła, jeszcze nie wie oraz Martyna, której wymarzonym zawodem jest architekt wnętrz. - Jeszcze się na tym specjalnie nie zastanawiam, ale po części już wiem, co chciałabym robić - przyznaje. Wśród zawodów, które przez lata przewinęły się w konkursie były m.in. tester czekolady i osoba pływająca z delfinami . Był też - w ubiegłym roku, pilot samolotu pasażerskiego, a w tym roku najbardziej ekstremalny okazał się inspektor dozoru jądrowego.

W tegorocznej edycji konkursu I miejsce zajęła SP w Jerzmanowej z zawodem trenera personalnego. Na drugim miejscu uplasował się Aslan z architektem, a na trzecim SP nr 3 w Głogowie i zawód architekta krajobrazu. Wyróżnienia ex-aequo otrzymały SP nr 3 i zawód- architekta wnętrz, czyli Martyna, oraz Aslan z prezentacją zawodu weterynarza. Gościem specjalnym był szóstej edycji "Zawodowych drogowskazów" był Daniel Kowalski z wrocławskiej spółki 5sAUTOMATE, która zaprezentowała uczestnikom m. in. gogle VR.

RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%