Zamknij

Chce sięgnąć po więcej! Głogowski muzyk szykuje płytę

16:01, 07.02.2023 strony Aktualizacja: 16:01, 07.02.2023
Skomentuj

Najnowsza EP-ka nazywa się "Asteroida S822R11", ale to wstęp do czegoś większego. Szymon Rybka, głogowski muzyk, rapuje o życiu, problemach i codziennych bolączkach, które mogą dotknąć każdego. Planuje w tym roku wydać płytę.

-Wcześniejsze utwory były osobiste, teraz chce przekazać coś innego słuchaczom. Pokazać pewne rzeczy z punktu widzenia obserwatora, dlatego tytuł "Asteroida" - przyznaje muzyk - Na EP-ce jest utwór "pani D", który dotyka problem depresji, choroby niejednoznacznej. Ludzie czują się często niezrozumiani i wyobcowani. Potrzebują naszego zrozumienia. Postawiłem sobie za cel, aby nie być egoistą, wcielić się w rolę tej drugiej osoby i poczuć to, co ona. Chcę pokazać, że z problemami nie jesteśmy sami i można sięgnąć chociażby po muzykę, znaleźć tę tarczę i się odbić - opowiada.

Wśród najnowszych utworów znajdziemy również "Wielki świat". Kawałek traktuje o sytuacjach, które przytrafiają się większości z nas. Słuchacze mogą wysłuchać również utworu "Slowhop". To pogodny utwór o podróżach i romantyzmie. Czwarty utwór to "Mały Książę". - Jestem wielkim fanem książki - mówi Szymon Rybka - Czytam ją średnio co 3 lata. Cały czas wyciągam nowe wnioski. Z tym utworem udało mi się dostać na playlistę edytorską Spotify Poland, która nazywa się "Rap lista". Super! Ten utwór jest o tym, że wszyscy się spieszymy, ale po co? - tłumaczy.

W tym roku muzyk chce skupić się na dokończeniu dłuższej płyty. - Chciałem pokazać perspektywę osoby, która zauważa problemy ludzi. Sam w pracy zmagam się z takimi problemami, więc dlaczego nie? To jest trochę jak w psychoterapii. Terapeuta tylko prowadzi pacjenta, ale to pacjent sam musi dojść do pewnych wniosków. Płyta jest nazwana "NOWY GRUNGE" ze względu na filozofię, którą chcę przemycić. Chcę opowiedzieć o relacjach międzyludzkich, a także o rzeczach, które czasem przychodzą za szybko i które nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem. Motywem przewodnim jest to, że jako ludzie zapomnieliśmy jak się ze sobą komunikować - wyjaśnia.

Szymon Rybka uważa, że muzyka powinna przekazywać idee. - Nie chce robić tego tylko dlatego, żeby pograć jedną trasę, pokazać się. Muzykę robię z pasji, muzyka jest po to, aby przekazać coś więcej - zaznacza.

Głogowski raper występuje pod pseudonimem "SHV7K". Jego utwory możecie posłuchać m.in. Spotify, Tidal, iTunes, YouTube, aż po Deezer czy Amazon Music.

RED

fot. Szymon Gburek

[WIDEO]73[/WIDEO]

&list=OLAK5uy_na3Xron_kVaKWN-PB9PpwOKxPJ7ssXj9A&index=1
(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%