Dzisiaj (10.02.) dzieci z przedszkola przy ul. Herkulesa spotkały się z pracownikami Huty Miedzi Głogów, którzy przedstawili maluchom zawód hutnika. Jak na dzieci z naszego regionu przystało, przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą, ale dotknięcie miedzi i srebra produkowanych w naszej hucie było dla nich prawdziwą frajdą.
- Z taką inicjatywą wyszli sami pracownicy huty i bardzo się z tego cieszymy. Goście opowiadali o pracy hutników, czym zajmuje się huta, o tym, że przetapiana jest tu nie tylko miedź i gdzie wykorzystywane są surowce produkowane w naszej hucie. - mówi dyrektor PP20 w Głogowie Karolina Pawłowska. 6-taki czarował też grą na trąbce kapelmistrz Hutniczej Orkiestry Dętej. Quiz związany z rozpoznawaniem utworów maluchy przeszły śpiewająco - "Wlazł kotek na płotek" i hejnał mariacki znały wszystkie przedszkolaki.
Akcja "Dzieciaki - Miedziaki" nie była dla przedszkolaków pierwszą okazją do poznania ciekawego zawodu. Ostatnio w grudniu przedszkole odwiedzili górnicy, którzy opowiadali o swojej pracy i o św. Barbarze. - Na co dzień zapraszamy także rodziców, by opowiadali dzieciom o swoich zawodach, a nawet chodzimy na wycieczki w ciekawe miejsca. Odwiedziliśmy już m. in. salon fryzjerski i gabinet stomatologiczny. Odwiedziła nas też pielęgniarka i lekarz - wylicza Karolina Pawłowska.
Dyrektor Pawłowska podkreśla, że zainteresowanie dzieci takimi zajęciami jest bardzo duże, a reakcje na to co mówią i pokazują goście - bardzo żywe. - Dzieci zadają też bardzo dużo pytań, chcą się wszystkiego dowiedzieć, a w efekcie poznają zwody, z którymi kiedyś być może zwiążą swoją przyszłość.
RED
Osiedle w Głogowie bez ciepłej wody
Do Odry się kapać..
lol
21:47, 2025-09-12
Pies porzucony w Głogowie na pastwę losu
Prawdopodobnie to ktoś bez serca, nie człowiek, a bydle zasługujące na prewencyjne odizolowanie od społeczeństwa. No ale nie można wykluczyć, że po prostu się schlał albo naćpał, przywiązał psa i zapomniał. To też jest możliwe, choć mało prawdopodobne.
Łukasz
21:07, 2025-09-12
W pielgrzymce z Głogowa pójdą całe rodziny
Tylko modlitwa nam pozostała.
Luk
19:24, 2025-09-12
[WIDEO] Adrian z Głogowa wrócił do domu z kasą
"i go wygrał" wygrał 250k a nie cały turniej xd
niezły farmazon
18:09, 2025-09-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz