Zamknij

Zobaczcie wielkie szkoły od zaplecza! I LO, Mechanik i Przyrodnicza na chwilę przed wielkimi remontami

15:25, 27.02.2023 strony Aktualizacja: 17:10, 27.02.2023
Skomentuj
W trzech wielkich szkołach w Głogowie będzie cieplej, taniej i bezpieczniej... Termomodernizacja? Warto wydać na to miliony?

Kryzys energetyczny daje nam się we znaki. Zaczynamy doceniać, czy budynek jest dobrze ocieplony, czy można sterować ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu, czy mamy rekuperację, fotowoltaikę, wymienione okna na ciepłe i strop ocieplony. No i ile wody mamy w systemie grzewczym, czy rury są drożne, a każdy kaloryfer grzeje... 

To, co starostwo w Głogowie wyda na termomodernizację szkół, podobno zwróci się w ciągu 3-4 lat!

To wszystko jeszcze chyba nigdy nie było tak ważne i chyba jeszcze nigdy tak bardzo się tym nie przejmowaliśmy. O takie szczegóły dość łatwo i tanio można zadbać we własnym domu. Ale jeżeli ten dom miałby tysiące metrów kwadratowych, był pod ochroną konserwatora zabytków i jeszcze przyjmował setki gości dziennie? To te wszystkie techniczne aspekty byłyby superważne, bo to nie różnica w rachunkach od 500 do 1000 zł, a od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Ale najpierw trzeba wydać. Po przetargach wyszło więcej niż zakładano. Na dziś powiat dołoży ponad 1 mln 460 zł, a termomodernizacja trzech szkół - ILO, Mechanika i Przyrodniczej - będzie w sumie kosztowała blisko 7,8 mln zł! Dofinansowania są więc ogromne - ponad 80 proc. - Liczę, że to co wydamy jako powiat zwróci się w oszczędnościach na ogrzewaniu i prądzie w ciągu trzech-czterech lat - mówi Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski.

I LO w Głogowie od zaplecza pokazali nam dyrektor szkoły Janusz Kosałka i konserwator Radosław Gryniewicz:

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%