Zamknij

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych na Wojska Polskiego

15:49, 10.03.2023 Elwira Iżycka Aktualizacja: 08:18, 16.03.2023
Skomentuj

Do zdarzenia doszło dziś (10.03.) ok. godz. 15 na przejściu dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego przed Klubem Batalionoweym. Jak twierdził na miejscu zdarzenia kierowca toyoty corolla, który potrącił rowerzystę, mężczyzna zjechał z chodnika na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód.

Na miejsce wezwana został policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Jest również osoba z rodziny poszkodowanego. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Czynności trwają. Na przejściu, na którym doszło do potrącenia nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów.

Jeszcze w trakcie czynności służby ratownicze były świadkami podobnej sytuacji, w której nieuważny kierowca przejechał przez przejście dla pieszych podczas, gdy inny mężczyzna przeprowadzał rower. Temu szczęśliwie nic się nie stało.

Według nieoficjalnych informacji potrącony rowerzysta doznał stłuczenia klatki piersiowej i otarcia łokcia, a zdarzenie uznane zostało za kolizję drogową.

BL

(Elwira Iżycka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AbiAbi

0 0

Przejścia dla pieszych, to nie przejazdy dla rowerzystów. Chodnik to nie ścieżka rowerowa. Poszkodowany to jest kierowca i jego samochód. Szczęście ma rowerzysta, że nie stracił życia. 07:33, 24.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%