Walizek jeszcze nie zdążyli rozpakować. Niektóre meble są jeszcze w pudłach. Na przykład trampolina. To pierwsze dni funkcjonowania nowego, niedawno zbudowanego, domu dziecka przy ul. Folwarcznej 51.
Siedem osób zostało przeniesionych z domu dziecka w Kotli, a siedem z takiej placówki przy ul. Orbitalnej w Głogowie. W sumie jest więc czternastu mieszkańców.
Wszystkie domy dziecka w powiecie głogowskim mamy obecnie dostosowane do obowiązujących standardów. Zapewniają dużo lepsze warunki dzieciom pokrzywdzonym przez los, niż te, które jeszcze do niedawna działały
– mówi wicestarosta głogowski Jeremi Hołownia.
Po zbudowaniu tego nowego, w powiecie głogowskim obecnie działają cztery budynki pod auspicjami jednej instytucji – dziś jest to Powiatowe Centrum Administracyjne, które kieruje wszystkimi domami dziecka. Są dwa takie nowoczesne budynki – domy dziecka przy ul. Folwarcznej, praktycznie bliźniacze. Na parterze salon połączony z kuchnią i jadalnią, na górze są sypialnie. Dzieci praktycznie mieszkają tu jak w rodzinnym domu. Mają zapewnione wszelkie wygody. Poza tym są także dwie podobne placówki przy ul. Spadzistej 3 i przy ul. Generała Maczka.
Oficjalne otwarcie tego nowego domu ma nastąpić 6 września. Dzieci od kilku dni już w nim mieszkają. Powiat głogowski na budowę otrzymał dotację celową z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jeszcze w 2021 roku. Był to 1 mln zł. Nie budował i nie budował, z różnych przyczyn. W końcu przetarg wygrała firma za 2 mln 468 tys. zł. Różnicę powiat dołożył ze swego budżetu.
(DN)
Jan09:02, 18.08.2023
Jak dom kosztował ponad mln zł to nie budowali. Poczekali aż będzie za ponad 2mln zł. Gdzie tu gospodarność.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
A Kamilka bardzo dobrze sobie radzi i to niestety martwi opozycję. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. A tak poza tym to droga powiatowa a nie gminna więc Kamilka nie musi się martwić. A co do przedszkola to chyba dobrze, że budowane jest nowe przedszkole i dzieci przeniosą się do pięknej placówki w sąsiedztwie lasu z placówki z widokiem na cmentarz i odgłosami zza okna Dobry Jezu a Nasz Panie...
Obserwator
20:41, 2026-06-28
Rozbite auta, ranni i... brak karetki
... pamiętacie 5 lutego poranek, straż przyjechała a karetka że Wschowy. Wtedy były 3 karetki, ile teraz ma Głogów?
Jerzy Pilecki
20:28, 2026-06-28
To ma być głogowska afera koparkowa
A przypomnę, że ta osoba nim została dyrektorką teatru była tam w kasie kasjerką. I prosze o artykuł, jakim sposobem została dyrektorem, jak się to stało, na jakiej podstawie, że taki szybki awans, ża jakie osiągnięcia? Musiała być bardzo wybitną kasjerką... I czego się spodziwać po takich osobach, to już było , pis bis, jak Misiewicz i Macierewcz. A ten występ wstyd dla miasta naszego, pan Górawski też wstyd się tak zachowywać, po panu się nie spodziewałam.
aneta78
20:24, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
gdyby policzyc ile miasto wydaje na te pseudofundacje to jak nic byloby na kolejne hospicjum nasze glogowskie bez zebrania
nikt
14:27, 2026-06-28