Zamknij

Na ulicę Długą poczekamy... dłużej. Budowa jednak nie zakończy się w tym roku

15:30, 23.07.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 15:42, 23.07.2019
Skomentuj

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Remont ul. Długiej na Starym Mieście miał zakończyć się do końca listopada, ale już wiadomo, że to nierealny termin.

Wykonawca wystąpił do ratusza z wnioskiem o przesunięcie zakończenia budowy ulicy z powodu wystąpienia problemów z istniejącymi sieciami podziemnymi. Są zlokalizowane w innych miejscach niż było to na mapie.

Chodzi o odcinek od ul. Gancarskiej do ul. Kotlarskiej. Ponadto podczas prac geodezyjnych okazało się, że kamienice, które się tam znajdują, mogą być kolejnym kłopotem - wejścia do nich znajdują się na różnym poziomie, więc trzeba zmienić projekt z zastosowaniem m.in. ramp wejściowych.

Na tym nie koniec, bo na wydłużenie się w czasie prac wpływ miały mieć także wysokie czerwcowe temperatury, które uniemożliwiły lub nawet wstrzymały niektóre prace.

Obecnie na tym odcinku ul. Długiej wykonywana jest przebudowa sieci wodociągowej. Nie wyznaczono nowego terminu oddania drogi do użytku. Inwestycja pochłonie w granicach 4 mln 800 tys. zł.
MK

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%