Prace przy budowie nowego Przedszkolanr 7 przy ul. Moniuszki dzieci z przedszkola mogą obserwować przezokno. Trwają już od kilku miesięcy. Obok starego przedszkolawłaśnie powstaje nowe. Wreszcie skończono fundamenty, dlatego wpiątek, przy okazji ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka,zorganizowano uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w fundament.
Projektantem nowego przedszkola jestAndrzej Horbat, a wykonawcą głogowska firma Sobota. Budowa będziekosztowała 14 mln zł, a wszystkie pieniądze pójdą z budżetumiasta. Będzie to dwukondygnacyjny budynek, który ma być oddanylatem przyszłego roku, a dzieci mają się do niego wprowadzić podkoniec roku. Wtedy obecne przedszkole zostanie zburzone, a na jegomiejscu powstaną plac zabaw, drogi dojazdowe i parkingi.
W nowym przedszkolu będzie miejsc dla 140 dzieci, w tym także niepełnosprawnych, gdyż będzie to kolejne w mieście przedszkole integracyjne. Akt erekcyjny podpisały osoby zaangażowane w powstanie przedszkola i jego budowę, z datą 20 września o godz. 10. W fundament wmurowano kapsułę czasu, do której trafiły aktualna gazeta, zdjęcia wizualizacji budynku, monety, banknot oraz wizytówki. Wmurowania dokonano specjalną ozdobna kielnią złotego koloru, z wygrawerowanymi napisami.
DN
Kolejny pirat na DK 12
Szkoda chłopaków i z opla i z furgonetki policyjnej...w taki upał....?????.kto w upale włącza suszarkę prędkości....
Nowy...
21:03, 2026-06-25
To będzie zupełnie inna szkoła!
Jacy nowi mieszkańce jak większość działek pod farmy fotowoltaiczne podobno
Obywatel
20:40, 2026-06-25
To będzie zupełnie inna szkoła!
Może gmina by podziękowała oficjalnie pisiorom za kasę z polskiego ładu???? Nie,,,, ciężko ,,,, Jeszcze trochę to rudemu w anclu będziecie dziękować za odsetki które będą spłacać wasze dzieci.
tragedia
20:10, 2026-06-25
[WIDEO] W niedzielę nawet 41 stopni. Kardiolog ostrzega
Ostatnia osoba jaką bym słuchaj i poszedł do niego... Tableteczki na receptę i zapraszam za 3miesiace.
Jako
20:05, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz