Zamknij

Rusza wielka zbiórka datków na budowę głogowskiego hospicjum. Dorzuć swe trzy grosze

14:40, 11.04.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 16:27, 11.04.2019
Skomentuj

Wrzuć swój grosik, albo może ciut więcej do Skarbony. Weźmiesz w ten sposób udział w akcji "Crossowa Skarbona dla Hospicjum" zorganizowanej przez Fundację Hospicjum Głogowskie, Gminę Miejską Głogów i grupę Razem dla Hospicjum w Głogowie. Dołożysz się do budowy placówki bardzo potrzebnej w naszym mieście.

Dziś w holu supermarketu Tesco w samo południe rozpoczęła się ta wielka akcja charytatywna. W opiekę Skarbonę wzięli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zbierali od klientów pierwsze datki oferując w zamian świąteczne stroiki.

- Jesteśmy razem, a razem to znaczy każdy, kto chciałby się zaangażować w budowę hospicjum w Głogowie. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji, wrzucania datków do Skarbony, która przez przyszły tydzień będzie odwiedzać kolejne sklepy. Finał w Wielki Piątek - informowała sztab wolontariuszy Aleksandra Glińska z Fundacji Hospicjum Głogowskie.

Przez kolejne dni od poniedziałku 15 kwietnia do Wielkiego Piątku 19 kwietnia kwesta będzie wędrować po kolejnych sklepach wielkopowierzchniowych w Głogowie. Finał w galerii przy Mediamarkt.

https://www.facebook.com/myglogowpl/videos/398904394277148/

Wielką Skarbonę, w kształcie serca przygotował jeden z więźniów. - Jest ona cudem, darem serca, od więźnia z Rawicza, człowieka, który już nie wyjdzie na wolność. Musiał ostro narozrabiać, bo siedzi już 20 lat, ale cieszy się z każdej chwili, w której może pomóc innym. Plan jest taki, że Skarbony nie otwieramy aż do finału zbiórki, 27 kwietnia, wtedy więźniowie z Rawicza przekażą ją nam oficjalnie, mam nadzieję, że chociaż w połowie pełną - stwierdził Roman Jarzyna, jeden ze współorganizatorów akcji.

- Dziś mówimy o bardzo ważnej, społecznej akcji zrozumienia tego przedsięwzięcia, włączenia wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Temat hospicjum idzie dwutorowo. Jeden to jest akcja społeczna związana z propagowaniem idei budowy hospicjum, docieraniu do szerokiego grona odbiorców, informowania o tym i zbierania datków do tej pięknej puszki. Drugi tor jest typowo inwestycyjny. Złożone zostały już dokumenty, oczekujemy na pozwolenie na budowę. Mam nadzieję, że już niedługo je otrzymamy i będzie można konkretnie myśleć o całym procesie inwestycyjnym. Jesteśmy, można powiedzieć, w czasie - mówił po wrzuceniu swojego datku prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

(Wojtek Olszewski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%