Zamknij

Nowy dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Ppłk Krzysztof Jaroszek rozpoczyna pracę

12:49, 09.01.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 22:37, 09.01.2020
Skomentuj

Podczas dzisiejszej (9.01.) uroczystości w 4 Głogowskim Batalionie Inżynieryjnym nastąpiło przekazanie obowiązków dowódcy batalionu i garnizonu w Głogowie. Po ponad dwóch latach odszedł ppłk Grzegorz Wincek, który będzie zarządzał teraz Centrum Szkolenia Sił NATO w Bydgoszczy. A zastąpił go ppłk Krzysztof Jaroszek, który do tej pory zarządzał 1 Brzeskim Pułkiem Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu.

https://www.facebook.com/myglogowpl/videos/2723804714400327/?epa=SEARCH_BOX

- Cały swój wysiłek poświęcę dla dobra tej jednostki - mówił ppłk Jaroszek. - Deklaruję, że będę dbał o wizerunek batalionu i tradycję. Nie roztrwonię dorobku poprzedników i dokonam wszelkich starań, aby batalion był wyróżniającą się jednostką inżynieryjną. Mam świadomość trudów tej misji i wagi wyzwania - dodawał.

4 Batalion Inżynieryjny w Głogowie powstał w 2011 roku. Jednostka ma zadania ratownicze polegające m.in. na ewakuacji ludności i mienia, zadania inżynieryjne urządzania przepraw mostowych, zadania rozpoznawcze stanu technicznego dróg, obiektów komunikacyjnych, przepraw, zapór i inne.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%